Královští sokoli bojovali! Ale na zkušeného soupeře nestačili.

BK Opava vs. Královští sokoli

89:84

Statistiky utkání

Tisková konference po zápase

Královští sokoli přijeli do Opavy bojovat. A podle toho také zápas vypadal. Navzdory ztrátě až 16 bodů ve 3. čtvrtině se Královští sokoli dokázali vrátit do zápasu. Utkání dospělo do vyrovnané koncovky, na jejímž konci se radovali domácí favorité.

Královští sokoli vstoupili do zápasu útočně. Skóre otevřel hned z prvního útoku Nemanja Barac. Pak ale z druhé strany Gniadek kontroval trojkou, a nebyla to jeho jediná v tomto zápase... Utkání se drželo vyrovnané do 4. minuty (9:9). Pak domácí trefili dvě trojky, přidali něco z pod koše a rázem odskočili na 19:11. Sokoli se je snažili dohnat, nepustit do velkého náskoku. Výsledkem tak byla nekoncentrovaná obrana a příliš mnoho bodů opavského týmu po 1. čtvrtině (32:24).

Ale sokoli byli na dostřel. A když dal Barac své tři body v úvodu druhé čtvrtky, dýchali sokoli Opavě na záda. Po bodech Lošonského 34:31 (po 13 minutách). Ale byl to opět Gniadek, který trojkou pomohl svému týmu odskočit. Královští sokoli se však statečně drželi. Tři minuty před koncem poločasu 39:36. Domácí ale stihli ještě jeden nátlak. Natáhli náskok až na 10 bodů. Nakonec v poločase 49:42.

Úder domácích přišel na počátku druhého poločasu. Za minutu a půl nasypali so hradeckého koše tři trojky v řadě. A Královští sokoli nevěděli, kde jim hlava stojí (58:42). Po zápase? Ale no. To už víme nějakou dobu, že to sokoli jen tak nezabalí. Po time outu zkoncentrovali hlavy a začali makat. Důsledně bránit a bojovat o každý vstřelený koš. Bod po bodu své manko stahovali. Rázem byli zaskočeni domácí. Protože v půlce třetí čtvrtiny byli sokoli zpět (61:56). Ale Opava má zase trojky. A když jde do tuhého, nebojí se je použít. A trefit. Odskočili tak opět na dvanáct bodů. Jenže své střely z dálky využili i sokoli (šoula, Stamenkovič). Po 3 čtvrtinách zápasu 71:65.

Poslední desetiminutovka byla ve znamení úporné snahy Královských sokolů konečně skóre dorovnat. Jenže když se moc chce, tak to někdy naschvál nejde. Přišlo sokolské čtyřminutové střelecké sucho. Naštěstí sokoli alespoň dobře bránili, a tak domácí neodskočili moc (79:70). Minutu a půl před koncem Opava vedla o 12 bodů. Ale Halada trefil trojku a po zisku Stamenkoviče přidal další dva body Lošonský. Když se po dalším zisku sokolů vyfauloval Šiřina, Královští sokoli ještě ucítili šanci (85:81, minutu do konce). Ale domácí koš vytrvale odolával hradeckým trojkovým pokusům. Přišla řada na taktické fauly ze strany Hradce. Peter Sedmák zvládl alespoň poslední střelu za tři body a skóre tak definitivně upravil na 89:84.

Královským sokolům patří velký kredit za to, jak se několikrát vrátili do zápasu a na konci ho ještě stihli zdramatizovat. Domácí se drželi lepší úspěšností střelby za 3 body (40%-32%). Měli také více doskoků (38-35). Hradecký tým zase zvládl lépe střelbu z pod koše (52%-66%). Královští sokoli v Opavě přespávají. Není času nazbyt - druhý zápas bude již zítra, v 17h.