Královští sokoli bohužel nestačili na Brňáky

Královští sokoli Hradec Králové vs Basket Brno                          70:87 (21:24, 20:15,13:24,16:24)

Měli jsme velmi slušný začátek zápasu, i když jsme nepatrně prohrávali. Do poločasu se náš tým dostal do bodů. Ve třetí čtvrtině bohužel nastaly doslova „hluché“ čtyři minuty kdy jsme nedali ani koš, a to nás strašně ubíjelo. Bohužel jsme si nepohlídali Oleksandra Mishulu, který nám dal v rychlém sledu několik trojek. Nedokázali jsme obránit výborně hrajícího amerického hráče Jamala Kamerona Chatmana a to byly atributy toho, že jsme zápas prohráli. Brno má velice kvalitní tým, který v minulé sezóně hrál o příčky nejvyšší. My prostě na trénincích musíme dál makat!

Nejlepším hráčem utkání za domácí tým Královští sokoli Hradec Králové byl vyhlášen David Škranc (číslo 11).

Nejlepší hráčem hostujícího celku Basket Brno byl vyhlášen hráč Jamal Kameron Chatman (číslo 3).

Body:

Královští sokoli Hradec Králové: Škranc 17 bodů + 7 doskoků + 2 asistence, Šturanović 13 bodů + 7 doskoků, Goga 11 bodů + 5 asistencí, Mandalinić 11, Peterka 8 bodů + 6 doskoků + 2 asistence

Basket Brno: Chatman 22 bodů + 7 doskoků, Mishula 18 bodů + 2 asistence, Půlpán 17 bodů + 5 doskoků + 4 asistence, Puršl 12 bodů + 4 doskoky + 3 asistence, Körner 6 bodů + 7 doskoků

Rozhovor s hráčem Královských sokolů Davidem Škrancem:
Davide bohužel jste porohráli. Jak vy sám hodnotíte utkání?

"Na začátku utkání jsme úplně neplnili to, co jsme měli v obraně, takže oni se rozjeli a oni jako tým, který rád hraje rychle a mají tu kvalitu na to, aby hráli rychle, tak nás tím poráželi, tudíž jsme si k tomu museli něco říct i v šatně o poločase, abychom je zastavili, ale stejně v druhým poločase to bylo to samé. Ano, všechno to začíná asi od tréninku, musíme po sobě „lézt“ na tréninku, pak takhle můžeme hrát i v zápase, když takhle nebudeme trénovat, tak takhle nebudeme hrát… 17 bodů už je pak drastických, celou dobu to nevypadalo na 17 bodů, byla to plichta víceméně plus mínus pár bodů, začali nám docházet síly, potřebujeme větší rotaci hráčů a myslím, že si to musí sednout, máme celý nový tým mladých hráčů, takže ti musejí nabrat zkušenosti, aby si to sedlo, chvilku to potrvá, ale musíme pracovat dál."

Rozhovor s trenérem Královských sokolů Lubomírem Peterkou:

Pane trenére polovina zápasu probíhala pro váš tým pozitivně, ale pak se to ve třetí třetině zlomilo, coříkáte?

"Očekávali jsme těžký zápas a ukázalo se to, to skóre ani neodpovídá tomu průběhu. Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý první poločas, tam jsme vedli, byli jsme vyrovnaným soupeřem, bohužel se nám nepovedl vstup do druhého poločasu a tam si Brno vytvořilo ve 3. čtvrtině asi 9-ti bodový náskok a v podtatě 4. čtvrtina se dohrávala. Nás už trochu začali opouštět síly a Brno si to zkušeně zkontrolovalo. Nakonec ten rozdíl je nejvyšší v zápase, to mě mrzí, ale Brno je asi momentálně nad naše síly, takže Brnu gratuluju."

Rozhovor s asistentem hlavního trenéra Basketu Brno Martinem Vaňkem:

Pane trenére jak náročný byl tento zápas pro váš tým?

"Nebyl to pro nás jednoduchý zápas, v prvním poločase jsme se tahali, vždycky jsme Hradci utekli, oni se dotáhli zpátky, vyústilo to v to, že v poločase šli do vedení, nebyli jsme úplně spokojení s našim výkonem v poločase,ale v druhým poločase jsme se zvedli, začali jsme mnohem líp bránit, dali jsme nějaké body z rychlého protiútoku a trefili jsme nějaké otevřené střely a to asi rozhodlo to utkání, tady se nehraje dobře, takže jsem rád, že jsme vyhráli, Hradec se bude určitě zlepšovat a taky jsem rád, že se nám podařilo zapojit do rotace mladé hráče."

Rozhovor s hráčem Basket Brno Joanisem Koulisianisem:

Co rozhodlo o tom, že výhru bral váš tým?

"Myslím si, že to ze začátku, hlavně v první polovině, bylo dost těžké utkání, hodně se to přelévalo, jednou jsme měli navrch, pak nás začali dotahovat a do konce poločasu vedli poslední střelou, naštěstí pak jsem začali hrát naší hru, moderní hru a začali jsme vybíhat rychlé protiútoky, přitlačili na míč, spadly nějaké střely a nakonec jsem byl dost rád, že jsem mohl dostat příležitost a dát svoje první body v KNBL."

Sokol letí do dalšího zápasu! Ten hrajeme tuto sobotu u hostujícího týmu BK REDSTONE Olomoucko!

Autor: Martin Fletcher