Královští sokoli bohužel nedokázali obhájit třetí vítězství v řadě, podlehli Brnu 76:85

Kingspan Královští sokoli : mmcité1 Basket Brno 76:85 (16:19 33:42 54:60)

V sobotu 1.2. odehráli Královští sokoli své první utkání ve skupině A2 Kooperativa NBL. Na domácí půdě v Třebši hostili tým mmcité1 Basket Brno, se kterým se už tento týden jednou střetli a to ve středečním vítězném utkání v Brně.

Už od 1. čtvrtiny bylo jasné, že toto nebude stejné utkání. Brno se poučilo z minulého zápasu a změnilo taktický plán své hry, což jim pomohlo vstoupit do utkání podstatně lépe. V prvních třech minutách utkání bohužel nedokázali Sokoli proměnit ani jednu střelu. Tuto šňůru neproměněných pokusů přetrhl až Pavol Lošonský v 7. minutě. Zbytek čtvrtiny byl jako na houpačce, jednou skórovali Sokoli, poté zase brněnský celek. Velice nás v této části zápasu podržel svými vstřelenými koši právě Pavol Lošonský spolu s Nemanjou Baracem, koncem čtvrtiny se dokázal také prosadit Peter Sedmák. Nicméně kvůli pomalejšímu rozjezdu hradeckých hráčů si dokázali svěřenci trenéra Růžičky vypracovat potřebný náskok a 1. čtvrtinu vyhráli o 3 body. V další části utkání bylo Brno jasně lepším týmem. Velice dobře bránilo a nedalo Sokolům téměř žádný prostor skórovat. Po necelé polovině 2. čtvrtiny dokázali odskočit až na rozdíl 10 bodů. Za Sokoli sice dokázal proměnit svou trojkovou střelu Ondřej Peterka a Peda Stamenkovic, svými trestnými hody také přispěl Dorde Tresac, ale Brno bez ustání pokračovalo ve svém útočném tempu. V polovině utkání byl tak stav 33:42 ve prospěch Brna.

Začátkem druhé poloviny zápasu se Královští sokoli ale oklepali a rozjeli svoji ofenzívu, díky které dokázali rozdíl stáhnout na pouhých 6 bodů na konci 3. čtvrtiny. Brněnský tým se však nenechal zastrašit a opět dokázal své vedení dostat na rozdíl 10 bodů, přičemž do konce utkání zbývalo necelých 5 minut. Pak ale přišel senzační okamžik. Svou trojkovou střelu nejdříve proměnil Pavol Lošonský. Poté dokázal během pouhé minuty připsat na konto Královských sokolů dalších 7 bodů skvělý Peda Stamenkovic! Zbývaly 2 a půl minuty do konce utkání a stav byl 73-75 ve prospěch Brna. Poté se ale bohužel Peda Stamenkovic dopustil faulu a brněnský celek tak vedl o 6 bodů. Minutu před koncem dokázal ještě proměnit svou trojku Peter Sedmák, to už ale byl poslední koš, který Sokoli dokázali proměnit. Na samotném konci zaskóroval za brněnský celek Mihkel Kirves a další 4 body si připsal Davell Roby. Královští sokoli tak bohužel podlehli doma Brnu 76:85.

Body a sestava: Lošonský - 16 bodů + 5 doskoků, Sedmák - 14 bodů + 3 doskoky, Stamenkovic - 13 bodů + 5 doskoků, Barac - 13 bodů + 5 asistencí, Tresac - 9 bodů + 3 doskoky, Peterka - 7 bodů + 7 doskoků, Andres - 2 body + 3 doskoky, Halada - 2 body + 2 doskoky, Kantůrek a Koloničný bez bodu