Královští sokoli vs. BK Olomoucko
103:105

Statistiky zápasu.
Pozápasová tisková konference.

Poslední kolo základní části Kooperativa NBL přineslo velmi vyrovnaný zápas, ve kterém se z vítězství radovalo BK Olomoucko. A to po neuvěřitelném výkonu olomouckého Nemanji Bezbradici, který dal 49 bodů (z toho 11 trojek ze 13ti pokusů!). Olomoucko střílelo tříbodové pokusy s úspěšností 67,9% (19/28).

Začátek utkání odstartovala přestřelka, která jakoby určila ráz celého zbytku zápasu. Královští sokoli začali dobře a zásluhou Lošonského šli okamžitě do vedení. Avšak BK Olomoucko zřejmě při rozcvičení skvěle zacílilo střely za tři body. Za prvních pět minut utkání nevystřelili ani jednou za dva, za to trefili 5 trojek a udrželi tak vyrovnaný stav (15-15). A střelecké představení pokračovalo, sokolská obrana měla velké mezery. BK Olomoucko se tak dostalo do vedení. Po první čtvrtině 23:30.

Do druhé periody sokoli vlétli opět dobře, po dvou minutách byli opět na dostřel (32:34). Ovšem hanáci znovu odskočili. Opět vyrovnat se povedlo až tři minuty před koncem poločasu Pavolovi Lošokskému (47:47). Nicméně stačilo pár dalších trojek z rukou Olomoucka a rázem bylo jeho vedení desetibodové (49:59). Královští sokoli však do konce poločasu ještě stihli ztrátu zredukovat (57:59).

Po dvou minutách třetího dějství se Královští sokoli konečně dostali do opětovného vedení. A celou čtvrtinu ho trpělivě, bod za bodem navyšovali až k jedenácti bodům. Zdálo se, že je BK Olomoucko na lopatkách. Ale byl to opět Bezdradica s Pekárkem, kteří zaveleli, že se hanáci nevzdávají. Po třech čtvrtinách 89:82.

Přišlo poslední dějství a Královským sokolům totálně vypnula mířidla. Celé 4 minuty nedokázali dát koš. Nicméně alespoň obrana šlapala o něco lépe. Proto když konečně Halada trefil trojku, sokoli stále vedli 92:87. Jenže další tři minuty opět bez bodu již nemohlo zůstat nepotrestáno. Tři minuty před koncem utkání 92:92. Hanáci se tak nadechli k poslednímu trojkovému úderu a rázem odskočili na 94:101 minutu před koncem. Stamenkovič sice ještě trefil za tři body a Královští sokoli chtěli taktickými fauly dotáhnout ztrátu. Ale ta již byla příliš velká. Utkání tak skončilo za stavu 103:105.

Královští sokoli tak ukončili základní část na sdíleném 8.-10. místě s osmi výhrami. Po repre pauze nás tak čeká boj v A2 o 7. a 8. místo do play-off. Skupina bude velice vyrovnaná, zůstávají v ní Svitavy, Ústí nad Labem, Děčín, Ostrava a Olomoucko. Nyní však čeká Královské sokoly čtvrtfinále Hyundai Českého poháru s USK Praha (středa 10. 2. v 15h).

Peter Sedmák: „Dá se říct, že v obraně jsme nedokázali ubránit jednoho hráče, který nám dal skoro polovinu bodů Olomoucka. Dal nám 11 trojek a v tom byl největší problém. Začali jsme dobře třetí čtvrtinu a vytvořili si náskok, ale potom nám postupně docházely síly ke konci a nedali jsme lehké otevřené střely nebo i zpod koše. Já jsem dvakrát nedal a nakonec jsme prohráli o dva body. Všechno se vším souvisí a mrzí nás to, ale na druhé straně si myslím, že to byl pěkný basketbal, který se určitě musel líbit divákům u počítačů a televizí. Byl to poslední zápas základní části, který jsme nezvládli. Nesmíme dávat hlavy dolů a jenom se z toho poučit, potrénovat a zvládnou lépe druhou část sezony.“

Královští sokoli: Lošonský 22 bodů + 8 doskoků, Barač 22 bodů, Halada 19 bodů, Sedmák 15 bodů, Stamenkovič 11 bodů a 12 asistencí, Šoula 8 bodů, Peterka 6 bodů, Kantůrek a Koloničný 0 bodů, Brožek, Mráz a Chlumecký nenastoupili

BK Olomoucko: Bezbradica 49 bodů (11x za 3b) + 9 doskoků, Pekárek 20 bodů, Kouřil 14 bodů