Královské sokoly posílí další hráč ze Slovenské basketbalové extraligy!

Po zranění našeho klíčového hráče Davida Pekárka potřebovali Královští sokoli jiného šikovného křídelníka, který by dokázal "Pekyho" zastoupit v nadcházejících důležitých utkáních. "A" tým Královských sokolů tak hlásí další novou (už třetí v průběhu letošní sezóny) posilu - Filipa Haladu!

27-letý křídelník, původem z Čech, doposud hájil barvy týmu MBK Baník Handlová (stejný tým, za který v minulosti hráli i Djorde Tresac a Peter Sedmák) ve Slovenské basketbalové extralize, kam Filip odešel po sezóně 2017-2018 z basketbalového klubu ARMEX Děčín. V minulosti také nastupoval za další tým SBL - MBK Rieker Com-Therm Komárno, se kterým vyhrál titul mistra Slovenska v sezóně 2014-2015. Největší část své hráčské kariéry však strávil v BA Sparta Praha, tedy v jednom z největších mládežnických klubů v České republice. Filip Halada hraje na postu křídla a měří 195 cm. V řeči čísel dosahoval v nynější sezóně na 8.3 bodů a 3.3 doskoků za zápas. Pevně věříme, že Filip ale půjde se svými výkony ještě nahoru, minulou sezónu průměrně skóroval 12.5 bodů a doskakoval 4.3 míčů za zápas. V Play-offs 2018-2019 dokonce zaznamenával v průměru 14 bodů a 5.8 doskoků na zápas! Mezi jeho největší basketbalové úspěchy patří již zmíněný titul mistra Slovenska a dále stříbro a bronz z Mistrovství Evropy 2011 a 2013 s českou reprezentací do 20 let.

Nejpravděpodobnější je, že diváci uvidí Filipa Haladu v dresu Královských sokolů v utkání posledního kola základní části KNBL proti mmcité1 Basket Brno ve středu 29.1.. Pokud by se ale stihly včas vyřešit všechny náležitosti okolo Haladova přestupu, mohl by za Sokoli nastoupit již zítra proti NH Ostrava!