Královské sokoly dnes čeká semifinále Hyundai Českého poháru proti ERA Basketball Nymburk

semifinále Hyundai Českého poháru
ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli
sobota 13. 2. 2021 ve 13.30

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Po historickém postupu do semifinále Hyundai Českého poháru dostanou Královští sokoli nejtěžšího možného soupeře – ERA Basketball Nymburk. Vítězný tým tohoto zápasu bude pokračovat do finálového boje o Hyundai Český pohár. Kdežto tým, který prohraje, si zahraje o 3. místo a bronzové medaile.

Mistrovský Nymburk nečekaně lehce zvítězil ve čtvrtfinálovém utkání nad BK Opava 72:128. V tomto utkání bylo dokonce 7 dvojciferných střelců, z nichž nejlepší byla celá cizinecká legie Nymburka. S Královskými sokoly odehrál Nymburk letos dvě ligová utkání, obě s velmi jasným výsledkem – 52:102 a 120:63. ERA Basketball Nymburk je velkým favoritem Hyundai Českého poháru, který si půjde za svým vítězstvím – jak semifinálovým, tak finálovým.

Královští sokoli odehráli skvělé čtvrfinálové utkání s USK Praha (84:72). Týmovým výkonem a zejména zónovou obranou si i bez zraněného Barace došli za postupem. Vynikajícím výkonem se prezentoval Filip Halada (27 bodů), Pedja Stamenkovič pak výborně řídil hru. Nutno říci, že se zápas odehrál s velmi úzkou rotací hráčů. Nyní následují dvě těžká utkání ve dvou dnech, proto bude potřeba síly více rozložit. Proti Nymburku je již předem jasné, že možnost výhry Královských sokolů je téměř mizivá. To ale neznamená, že nemohou být důstojným semifinálovým soupeřem. Tým je nabuzený z bojů o medaile, na které by chtěl dosáhnout.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Po historickém úspěchu nás čeká nejtěžší možný soupeř, kterým je Nymburk. Rádi bychom Nymburk porazili a postoupili do finále, když jsme se dostali takhle daleko, ale bohužel musíme být realisté. Samozřejmě jim nedáme nic zadarmo, ale taky budeme muset myslet trochu dopředu a rozložit minuty na všechny hráče, aby hlavní hráči byli připraveni na nedělní utkání."