Královské sokoly čeká rozhodující zápas!

3. kolo předkolo play off Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BK Armex Děčín

středa 13. 4. 2022 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Předkolo play off se dramatizuje. Děčínští válečníci zvládli na domácí palubovce vyrovnat sérii (80:66). Královští sokoli se navíc opět potýkají s marodkou. Třetí utkání v rychlém sledu bude o energii, bojovnosti a odhodlání zvítězit.

BK Armex Děčín v pondělí zvítězil ve skvělé kulise domácích fanoušků. Nyní však odcestuje zpět do Hradce Králové. Opřít se mohou o lepší doskok i úspěšnější střelbu z pod koše. Nejvýraznější postavou předkola je zatím Ty Nichols, který dal v obou utkáních 21 bodů a byl top skórerem svého týmu. Dále mu sekunduje Matěj Svoboda (18, respektive 16 bodů).

Královští sokoli bojují s opět se navyšující marodkou. Do rozhodujícího utkání se však pokusí co nejvíce hráčů uschopnit. V úzké rotaci by další fyzicky těžké utkání s Děčínem mohlo být hodně obtížné. Královští sokoli v Děčíně opět ztráceli na doskoku. Nasbírali také příliš velké množství ztrát. Jsou ale lepší z trojkového oblouku. A když hrají svou týmovou hru, skvěle vedenou Stamenkovičem, umí Děčín porazit. Ve druhém utkání dali nejvíce bodů hradečtí pivoti Sedmák (23 bodů) s Vujovićem (18 bodů).

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Utkání v Děčíně se celé vyvíjelo v náš neprospěch. Série se tak vyrovnala a nyní nastane zápas o všechno. Opět bojujeme s marodkou, ale na to už jsme v této sezóně zvyklí. Věřím ve zkušenost našeho týmu. Navíc máme výhodu domácího prostředí. Opět očekáváme bojovný zápas, který může jít do dramatické koncovky. Myslím, že rozhodne nasazení a odhodlání týmů.“

O poločasové přestávce proběhne divácká soutěž o poukaz k David Vognar - čištění vozidel. Na konci utkání bude opět vyhlášen Klenot hráč utkání obou týmů, který dostane dárkový balíček od měšťanského pivovaru Klenot.

Přijďte podpořit Královské sokoly v boji o play off!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková