Královské sokoly čeká první domácí zápas - vyzvou tým USK Praha

2. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. USK Praha
středa 22. 9. 2021 od 19h

Sportovní hala Třebeš

Live statistiky utkání       Přímý přenos tvcom


Královští sokoli se ve druhém kole extraligy utkají s týmem USK Praha. Pro sovy to bude první utkání sezóny, první kolo jim bylo přeloženo. Pražský tým doznal před sezónou několika změn. Ale díky téměř celé jeho přípravě v Německu bylo obtížné skautování. Bude to tak pro Sokoly malá neznámá, se kterou si však pokusí poradit.

USK Praha opustil chorvatský trenér Dino Repeša (zamířil do Pardubic). Nahradil ho mladý americký kouč Josh King, který poslední sezóny strávil jako asistent v německé bundeslize. Sovy opustily také hráčské opory Michal Mareš a Ondřej Sehnal. Místo nich přišla americká posila na rozehrávku Nate West, který v přípravě zaznamenal velmi slušné body. Klub také čerstvě oznámil návrat reprezentanta Tomáše Kyzlinka (z Itálie), který posílí USK Praha na křídle. Dále bude tým doplněn mladíky z kvalitní pražské výhně. Další oporou týmu by se mohl stát Marek Vyroubal, prosazovat by se měl i Macháč a Petružela. USK Praha vždy hrál rychlý energický basketbal s velmi kvalitní a přesnou obranou.

Královští sokoli vstoupili do sezóny velmi dobře, když v prvním kole porazili tým SLUNETA Ústí nad Labem na venkovní palubovce (64:72). Náš tým velmi dobře zvládl obranu, se kterou měl občas v přípravě problémy. Také vládl na doskoku (celkem 40) a měl velmi dobrou úspěšnost střelby (47% za dva i za tři body). Královští sokoli se však dopustili příliš velkého počtu ztrát (21!), toho se musí tentokrát vyvarovat. Z hráčů tým táhl Nikola Pešaković (23 bodů) a Ozren Pavlović (11 bodů a 7 doskoků).

Komentář k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): “Do sezóny jsme vstoupili skvěle. Teď pouze neusnout na vavřínech a zopakovat náš výkon i při prvním domácím utkání. Týmu USK odešly velké opory, i změna trenéra se projeví. Čeká nás tak částečně nový tým, který bylo obtížné naskautovat. Jistě budou hrát basketbal s přísnou defenzivou, kterým se USK už tradičně prezentuje. Zároveň zde hrají mladí a rychlí hráči, takže počítáme s rychlými protiútoky. V přípravě dobře odehrál Nate West, na něj si budeme muset dát pozor. Stejně jako na reprezentanta Tomáše Kyzlinka. V našem týmu je dobrá nálada po úvodním vítězství, věřím že na něj navážeme i v domácím utkání.“

Přijďte zafandit Královským sokolům! Všichni jste zváni!

Navzdory povinným protiepidemiologickým opatřením (viz níže) věříme, že si cestu do haly najdete. Celý tým Královských sokolů se na vás těší!

Sokol letí!

Podmínky vstupu diváků na utkání (je nutné splnit alespoň jednu z podmínek) - bez dodržení nebude divák do haly vpuštěn!:

  • potvrzení o negativním PCR testu ne starší než 7 dnů
  • potvrzení o negativním antigenním testu ne starší než 72 hodin
  • potvrzení o očkování proti COVID-19 (14 dní po kompletně ukončeném očkování)
  • lékařské potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech

Je také nutné dodržovat všechna protiepidemiologická nařízení, včetně nasazeného respirátoru ve vnitřních prostorách haly. Je povolena 100 % obsazenost haly. Každý musí mít místo na sezení.

Autor: Veronika Peterková