Královské sokoly čeká předkolo play off proti Děčínu!

1. kolo předkolo play off Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BK Armex Děčín

sobota 9. 4. 2022 od 20h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Nadstavbová část Kooperativa NBL skončila a přichází boje o play off! Zatímco prvních 6 týmů skupiny A1 má svou účast ve čtvrtfinále jistou, 8. Královští sokoli o ni ještě budou muset bojovat. Jejich soupeřem bude vítěz skupiny A2, kterým je BK Armex Děčín. Stejně jako v minulé sezóně, kdy se z postupu radoval hradecký tým. Předkolo play off se hraje na dva vítězné zápasy. Začínat se bude v Hradci Králové. Oba týmy se v letošní sezóně střetly dvakrát, ještě v základní části KNBL. V obou utkáních zvítězili Královští sokoli (68:82 a 87:79). Děčínský tým však od té doby posílil.

BK Armex Děčín s přehledem vyhrál nadstavbovou skupinu A2, i když se v jejím závěru potýkal se značnou marodkou týmu. Kvůli ní přivedl v nedávné době i dvě americké posily. Je jím Brandon Alston a pivot Jonathan Galloway, kterým zatím odehrál pouze jediný zápas, ve kterém se blýskl devíti body a osmi doskoky. Válečníky bodově táhne Matěj Svoboda (17,5 bodů + 5,6 doskoků na utkání) a hlavní rozehrávač týmu Ondřej Šiška (15 bodů + 6,6 asistencí).

Královští sokoli neustáli boj o 7. místo s USK Praha. Museli se tak spokojit s 8. místem, tím posledním ve skupině A1. Nyní se hradecký tým utká s nabuzenými válečníky z Děčína. Královští sokoli zvítězili v nadstavbě pouze dvakrát, ale zápasy s těžšími soupeři je zocelily a možná více připravily na obtížná a dramatická utkání. Není však jisté, že bude tým připravený v plném složení. Královští sokoli musí předvést bojovnost na obou polovinách hřiště a dát si pozor na doskoku, který je jejich sezónní achillovou patou.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po posledním utkání s Pardubicemi jsme samozřejmě byli zklamaní. 7. místo bylo na dosah, navíc v derby se nikdy neprohrává lehce. Nicméně i takto těžký zápas, stejně jako další silní soupeři, nás připravil na nadcházející boje v předkole. Naše pozornost teď míří pouze k Děčínu a ke dvěma vítězstvím, která musíme vybojovat. Válečníci jsou pověstní svou energií, kterou dokážou do zápasu vnést. Jsou silnější, než když jsme se s nimi utkali naposledy. Proto budu chtít po hráčích plnou koncentraci a bojovnost. Od play off nás dělí pouze dvě výhry.“

Přijďte podpořit Královské sokoly v boji o play off!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková