Královské sokoly čeká předkolo play off!


Dlouhodobá část Kooperativa NBL skončila. Královští sokoli se umístili na historickém 7. místě, což považují za velký úspěch. Aby ale byly ambice hradeckého týmu kompletně naplněny, je třeba toto umístění potvrdit i postupem do play off. Což se podaří, pokud Královští sokoli úspěšně zvládnou další dva zápasy předkola play off. A v něm nenarazí na nikoho jiného, než na BK ARMEX Děčín (10. po dlouhodobé části). Tým, který poprvé v historii Královští sokoli porazili před pouhými třemi týdny.

1. kolo: BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli      úterý 20. 4.   v 18.00

2. kolo: Královští sokoli vs. BK ARMEX Děčín      čtvrtek 22. 4. v 18.00

Sledujte živě na tvcom.cz!

Systém předkola:

Předkolo play off se odehraje na dvě utkání.

Postupuje tým, který bude mít lepší součet skóre.

Teď je to nula nula. První kolo proběhne na palubovce Děčína, druhé v Hradci Králové. Pokud Královští sokoli v Děčíně vyhrají, přivezou si domů psychologickou výhodu náskoku na domácím hřišti. Pokud venku prohrají, nic není ztraceno. Záleží, o kolik by byl výsledek bodů. Rozhoduje součet bodů z obou utkání, proto konkrétně výhra nebo prohra z prvního utkání nerozhoduje.

Náš soupeř - BK ARMEX Děčín:

Desáté místo po dlohodobé části není pro válečníky žádným úspěchem, na účast v play off jsou jejich fanoušci zvyklí. Postup přes předkolo by dlouhodobou část určitě alespoň částečně napravil. A děčínští hráči se umí na vyřazovací zápasy nahecovat. Tím jsou pověstní. Náš soupeř v závěru nadstavby posílil o dva hráče. Oba dva jsou dobré posily jak střelecky, tak pod koš - rychlé křídlo Bradley v dosavadních odehraných zápasech zapisoval 16,4 bodů a 3,1 doskoků, podkošový Osaikhwuwuomwan zase 14 bodů a 8 doskoků. Tým dále táhne Šiška (průměrně 18,3 bodů + 5,1 doskoků + 6,1 asistence na zápas) s Pomikálkem (14,5 bodů + 7,5 doskoků). Kapitán Ježek je dlouhodobě zraněný, zasáhnout by neměl ani do těchto zápasů. 

S Královskými sokoly odehráli válečníci v letošní sezóně 4 utkání: ve třech zvítězil Děčín (79:83, 99:94 a 100:74), v jednom Královští sokoli (81:73). Kromě posledního zápasu, který Královští sokoli prohráli výrazným rozdílem (nastoupili pouze v sedmi hráčích), byly všechny zápasy hrané do koncovky. Podobně vyrovnané boje lze očekávat i v předkole play off, kde může rozhodovat každý bod.

Královští sokoli jsou nabuzení vítězstvím v Ústí a celkovým 7. místem. Navíc by měli být připraveni všichni hráči. Spoléhat tak budou na své tahouny Stamenkoviče s Baračem, pod košem budou hrozit Lošonský se Sedmákem a z tříbodového oblouku Halada s Peterkou. Pokud Královští sokoli předvedou svou týmovou hru s dobrými individuálními výkony svých opor, mají velkou šanci dobýt play off.

Pokud by Královští sokoli postoupili do play off, ve čtvrtfinále narazí na BK Opava (ta obsadí celkové 2. místo). Pokud by se Sokolům předkolo nevydařilo, sezóna tím bude ukončena.

Komentář Lukáše Rovenského k předkolu play off (asistent trenéra): "Teď nás čekají dvě nejdůležitější utkání sezony o historický postup do play-off. Děčín hraje velmi rychlý a fyzický basketbal, který stojí na rozehrávači Šiškovi. Všichni víme o co se hraje a určitě necháme v úterý na hřišti všechno, aby jsme měli v odvetě co nejlepší výhodu."

Podpořte Královské sokoly a doprovoďte je na cestě do play off! Soutěžte o podepsané tričko Královských sokolů!

I když je to jen na dálku, vaše energie je cítit i přes obrazovku! Pokud se vyfotíte jak fandíte, nebo natočíte jakékoliv fanouškovské video, pošlete ho na e-mail: peterkova.veronika@bkhk.cz nebo do messengeru Královských sokolů! Slibujeme, že se k hráčům dostane! Navíc vylosujeme 3 z vás, kteří své fandění odešlete. Tři vylosované odměníme sokolským tričkem (podepsaným buď celým týmem, nebo vaším oblíbeným hráčem). Posílat můžete do středeční (21. 4.) půlnoci.

Podpořit (mimo soutěž) můžete Královské sokoly i na sociálních sítích svými komentáři (facebook, instagram).

Sokoli letí do předkola play off! Poleťte s nimi!