Královské sokoly čeká poslední zápas v tomto roce

16. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem

Úterý 29. 12. 2020 v 17.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Druhý letošní zápas s týmem SLUNETA Ústí nad Labem přinese příležitost vrátit soupeři těsnou porážku z úvodu sezóny. Na konci září Královští sokoli prohráli na venkovní palubovce o jediný bod – 76:75. Svůj skvělý zápas zahrál Filip Halada (21 bodů), kterému sekundoval Lošonský (19 bodů), Ústí vedl Derek Hanes (27 bodů).

Ústecký tým momentálně zaujímá 6. místo v tabulce (7 výher, 7 proher). V posledním zápase před Vánoci těsně prohráli s USK Praha, před tím ale slavili dvě výrazné výhry (s Pardubicemi a NH Ostrava). Lídrem Pand je americké křídlo Spencer Svejcar (průměrně 14,4 bodů na zápas) a Dalibor Fait (12,1 bodů na zápas).

Královští sokoli si po třech prohrách před Vánoci pohoršili na 10. místo tabulky (5 výher, 9 proher). Co říká k dnešnímu utkání kapitán Peterka?: „Ústí máme co vracet, když jsme u nich prohráli o bod. Navíc pokud chceme zabojovat o skupinu A1, musíme vyhrát.“ Ústí hraje kvalitní týmový basketbal. Pokud chceme vyhrát, bude muset celý tým bojovat každou minutu zápasu zápasu.

Komentář Lukáše Rovenského (ASISasistent trenéra): "Do zápasu jdeme s jediným cílem a to vyhrát. Po minulém vzájemném zápase, když jsme v Ústí prohráli o jeden bod, jim máme co vracet. Musíme si pohlídat rychlý protiútok, abychom nedostali jednoduché koše."