Královské sokoly čeká opět delší výjezd, tentokrát do Ostravy

7. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

NH Ostrava vs. Královští sokoli
středa 13. 10. 2021 od 17.30

Live statistiky utkání     Přímý přenos utkáníKrálovští sokoli se chystají již na třetí daleký výjezd. Po Opavě a Děčínu přišla na řadu Ostrava. Královští sokoli začínají být na venkovních palubovkách nebezpeční – zvítězili již ve třech ze čtyř venkovních utkání. Podaří se jim opět vyhrát? V Ostravě se nehraje lehce.

NH Ostrava má na kontě zatím dvě vítězství (venku s Děčínem a doma s Olomouckem) a čtyři prohry. Několik utkání však prohráli poměrně těsně, například naposledy s Brnem (87:82). Ostrava se prozatím nachází na 9. místě tabulky. Mladý trenér Choleva má k dispozici silnější tým než v loňském roce. Bodově tým táhne cizinecká legie Ubilla (15,5 bodů na utkání), Radukič (13,5 bodů) a Vann (12,7 bodů). Z Čechů se opírají o Šmída (10 bodů na utkání) a Bohačíka (9,6 bodů + 9 doskoků na utkání).

Královští sokoli se již dostali na 4.-6. místo tabulky s bilancí 4 výhry (z toho 3 venku) a 2 prohry. Naposledy s přehledem zvítězili v Děčíně (68:82). Hradecký tým je zatím na venkovních palubovkách poměrně úspěšný. Moc dobře si však uvědomuje, že utkání v Ostravě nebude jednoduché. Navíc následují dva těžké zápasy s Pardubicemi a Nymburkem, před kterými je třeba posílit sebevědomí. Královští sokoli se opírají o svého dirigenta Stamenkoviče (6,8 asistencí na utkání). V posledním zápase opět zazářil top skórer týmu Pešaković (průměrně 16,7 bodů na utkání). Výhodou týmu je však vyrovnaný kádr, kdy se v každém utkání může chytit jiný hráč (kromě jmenovaných dále Pavlović, Sedmák, Vujović či Peterka). Pokud Královští sokoli předvedou v Ostravě svou týmovou hru a dobrou obranu, mají opět šanci na další venkovní vítězství.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po úspěchu v Děčíně nás čeká další venkovní utkání. Ostrava má na kontě sice jen dvě výhry, ale i ostatní zápasy odehrála velmi dobře. Na domácí palubovce bude chtít vybojovat další vítězství. Oproti loňské sezóně se tým obměnil a je silnější. Základ bude ubránit rozehrávače Ubillu, stejně jako ostatní cizince. Pod košem je tradičně silný Bohačík. Musíme hrát svou týmovou hru a vydržet s koncentrací až do konce. Ostravský tým bude bojovat celý zápas, ale my chceme jednoznačně výhru.“

Peter Sedmák (pivot): „Čeká nás těžký zápas se silným soupeřem. Ostrava změnila kádr a má kvalitní hráče, kteří hrají pěkný basketbal. Musíme se na ně dobře připravit a jít do zápasu s vítěznou mentalitou. Teď se nám na soupeřových palubovkách daří a chceme v tom pokračovat. Pokud podáme výkon, který jsme podali v druhém poločase v Děčíně, tak bychom neměli mít problém vyhrát.“

Podpořte Královské sokoly u přenosu na tvcom!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková