Královské sokoly čeká dohrávka základní části s Brnem

22. kolo Kooperativa NBL 2021/2022 - dohrávka

Královští sokoli vs. Basket Brno

pondělí 14. 2. 2022 od 18.00

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Královské sokoly čeká odložené poslední utkání základní části Kooperativa NBL. Soupeřem jim bude tým Basket Brno, se kterým v prvním utkání prohráli 92:76. Hradecký tým však byl oslabený velkou covidovou marodkou. Nyní nastoupí na domácí palubovce, silnější a se sebevědomím.

Basket Brno má dobrou sezónu. Brno má v letošní sezóně medailové ambice, které zatím plně naplňuje. Průběžně drží třetí příčku v tabulce (16 výher, 8 proher) a dotírá na druhou Opavu. Jihomoravané sází na perfektně vyvážený tým v podobě talentovaného a dravého mládí (mládežničtí reprezentanti Nečas s Bálintem), doplněného o zkušenost. Ta se skrývá ve spolehlivé rozehrávačské dvojici Marko – Půlpán a amerických top střelcích týmu Mickelsonovi s Maddenem. Brno hraje rychlý, organizovaný basketbal a spoléhá na širokou rotací hráčů.

Královští sokoli stále drží 5. místo tabulky s bilancí 12 výher, 11 proher, ale jen díky menšímu počtu odehraných utkání a tím lepšímu procentu výher. Šestý Kolín má již o jedno vítězství více. Hradecký tým i přes covidové potíže hraje velmi dobře. Za poslední 2 měsíce našel přemožitele pouze v týmu Nymburka (celkem 3x), ale i s ním odehrál těsná utkání. Naposledy v sobotu, kdy Královští sokoli prohráli 80:90. V závěru tohoto zápasu se však zranil top skórer týmu Nikola Pešaković a jeho start je tak nejistý. Královští sokoli do zápasu se silnějším Brnem nastoupí se sebevědomím. Skupina A1 vyžaduje výhry i s papírově lepšími soupeři, o což se hradecký tým pokusí i v tomto případě. Královští sokoli využijí proti Brnu svou zkušenost i své domácí prostředí.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Čeká nás dohrávka základní části proti Brnu. Očekáváme rychlou a organizovanou hru hostů, která se vyznačuje i širokou rotací kvalitních hráčů. My jsme však v posledních utkáních také ukázali svou kvalitu. Do zápasu tak jdeme se sebevědomím a s vůlí vyhrát. Na druhou stranu hrajeme v krátkém sledu po těžkém utkání s Nymburkem, ze kterého jsme si odnesli nějaká zranění. Takže uvidíme, jak se stihneme dát dohromady.“

Přijďte podpořit Královské sokoly přímo do haly v Třebši!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková