Královské sokoly čeká derby s Pardubicemi - důležité utkání o postup do skupiny A1!

21. kolo Kooperativa NBL
BK JIP Pardubice : Královští sokoli
neděle 31. 1. 2021 v 18.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Napínavé finále základní části se blíží. Královské sokoly čekají poslední dva zápasy. Nejdůležitější ale bude ten následující – na palubovce BK JIP Pardubice. Královští sokoli mají pořád šanci na postup do nadstavbové skupiny A1. Ale bezpodmínečně musí Beksu porazit. To dělá z už tak sledovaného derby velmi třaskavé utkání. Královští sokoli si mohou věřit, na domácí palubovce pardubický tým porazili 75:73.

Tým BK JIP Pardubice po prosincové výsledkové krizi vyměnil trenéra – z asistenta na post hlavního trenéra přešel Adam Konvalinka. A od té doby Beksa vyhrává a stoupá tabulkou vzhůru. Momentálně je na 6. postupové pozici (9 výher, 11 proher) do A1. Tahounem týmu je rozehrávač Tomáš Vyoral (průměrně 19,7 bodů, 6,1 asistence a 5,6 doskoku na utkání), pod košem je výrazný Kamil Švrdlík (13,6 bodů a 6,2 doskoků na utkání) a osovou trojici doplňuje křídelník Dunans (12,5 bodů + 5,9 doskoků na utkání).

Královští sokoli sice postoupili v poháru do FINAL 8. Ale v lize se teď nedařilo. Ani jeden z těžkých zápasů s Opavou a Kolínem se nepodařilo vyhrát. Díky tomu se Královští sokoli propadli v tabulce na sdílené 7. - 10. místo (8 výher, 11 proher). O 6. místo do A1 to tak ještě bude boj, usiluje o něj celkem 5 týmů. První a nejdůležitější krok v tomto boji je porazit Pardubice. V případě prohry se dveře do A1 Královským sokolům uzavřou. Hradecký tým měl díky poháru náročnější program než Pardubice (ti měli účast ve FINAL 8 jistou z loňska), také si prošel zraněními. Dobrou zprávou je, že marodka se vyprazdňuje. Nejistý zůstává start Barače. Aby Královští sokoli vyhráli, bude se muset semknout a vyburcovat celý tým - předvést koncentrovaný výkon v každé vteřině zápasu, zejména na obranné polovině hřiště.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Tento zápas je pro nás velice důležitý, z pohledu toho, že furt hrajeme o skupinu A1, kam by jsme rádi postoupili. Našim cílem bude zastavit rychlý protiútok Pardubic a nenechat je skórovat lehké koše."

Sokol letí na derby!