Kooperativa NBL 2019/2020 ukončena!

Stejně jako další sportovní soutěže, i KNBL bohužel potkal stejný osud. Z důvodu vývoje situace ohledně šíření koronaviru bylo na zasedání Asociace ligových klubů po hlasování rozhodnuto, že sezona 2019/2020 bude oficiálně ukončena. Výbor ČBF stanovisko ALK přijal.

Citujeme z webu cbf.cz :

"Asociace ligových klubů dnes na své členské schůzi odhlasovala ukončení letošního ročníku basketbalové ligy mužů Kooperativa NBL, a to z důvodu aktuálního vývoje pandemie koronaviru, znemožňující v nejbližších týdnech konání sportovních akcí. Výsledek hlasování asociace je doporučením pro Výbor České basketbalové federace, který má během dneška ukončení soutěže definitivně potvrdit.

„ Asociace ligových klubů se na tomto kroku shodla valnou většinou hlasů,“ informoval po skončení schůze předseda ALK NBL Tomáš Kotrč.

Zatím ale nebyl určen mistr, ani závěrečné pořadí soutěže. A teprve upřesněna bude i situace kolem baráže (o jedno místo v příštím ročníku NBL), kterou má sehrát poslední tým letošního ročníku NBL a finalisté první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže.

„Konečné pořadí včetně potvrzení mistra bude stanoveno až Výborem ČBF i na základě ukončení nižších soutěží. Totéž platí i pro případnou baráž. Variant je ve hře celá řada,“ doplnil Kotrč, podle nějž ALK vydala Výboru ČBF doporučení, aby i v příští sezoně ve vrcholné mezinárodní soutěži pod hlavičkou FIBA (Liga mistrů) reprezentoval ligu ERA Basketball Nymburk.

Posledním zápasem, který se v letošním ročníku NBL odehrál tak s největší pravděpodobností zůstane utkání mezi Děčínem a Pardubicemi. To se už na základě bezpečnostních opatření hrálo před prázdným hledištěm. O potvrzení ukončení NBL rozhodl Výbor ČBF per rollam do tří hodin od obdržení návrhu, nicméně o konečném pořadí, o mistrovi i baráži rozhodne po ukončení aktuálního nouzového stavu, tedy v řádu třiceti či více dnů. " 

(zdroj: cbf.cz/ostatni/kratke-zpravy/kluby-kooperativa-nbl-doporucily-ukonceni-letosniho-rocniku-souteze.html)

Za Královské sokoli všem našim fanouškům tímto děkujeme za podporu a budeme se na vás těšit v příští sezóně!