Kolín i napodruhé v přípravě poražen

Tentokrát na vlastní palubovku si pozval k „odvetnému“, přátelskému utkání Geosan Kolín Královské sokoly. A domácí začali velmi dobře. Po úvodní desetiminutovce vedli rozdílem 7 bodů – 23:16. Druhou část ovládli Královští sokoli (15:20) a do šaten se šlo za poločasového stavu 38:36. Od druhé čtvrtiny hostující Sokoli domácí Geosan přehrávali a vše měla rozhodnout poslední čtvrtina, do které šla obě družstva za nerozhodného stavu 59:59. Svoji další výhru v přípravných utkáních si připsali naši borci, hráči Královských sokolů – 73:83.

Střelecky se opět dařilo nejvíce Marku Rikalovi – 17 bodů (2x za 3b). Martin Kolář 15 bodů (3x za 3b), Dušan Pandula 14 bodů (2x za 3b). Další double-double si připsal Peter Sedmák za 13 bodů (3x za 3body) a 13 doskoků. Jan Jiříček 10 (2x za 3b), Ondřej Peterka 9 (2x za 3b), Jan Mráz a Tomáš Hampl po 2 bodech, Domink Štěpán 1 bod, Tomáš Mahler a Petr Andres 0b.
Nejúspěšnějším střelcem domácího Geosanu Kolín byl Petr Šafarčík s 18 body, Alex Thompson zaznamenal 15 bodů.

Ze statistických údajů je zřejmé, že jsme se oproti minulému utkání dokázali zlepšit na poli ztrát míčů. Zatímco v minulém utkání proti Nymburku jsme zaznamenali 24 ztrát, tentokrát 15 (celkem v utkání 14:15). Vyrovnané údaje hlásí doskok pod oběma koši (36:37). V čem jsme ale jasně dominovali byla střelba za 3 body. Kolínským jsme nasázeli 14 trojek, na kterých se podílelo hned 6 hráčů sestavy. To jsou „čísla“, která mohou těšit. Úspěšnost trojkové střelby není vázána na jednoho, dva hráče.

Trenér Peterka: „Dnes jsme se zaměřili především na potlačení velkého množství ztrát míčů, což nás trápilo v minulých utkáních. Dařilo se nám střelecky z dlouhé vzdálenosti, úspěšnost 40% na trojkách je dobrým výsledkem. To byl asi rozhodující faktor jinak velmi vyrovnaného utkání. Sice se nám nevyvedl začátek utkání, ale včas jsme se dokázali domácím vyrovnat. Vyvarovali jsme se také poklesu koncentrace na začátku třetí čtvrtiny. Je vidět, že se tým sehrává a sportovní výkony jdou vzhůru. Teď nás čekají dvě utkání v Žilině, kam by měl odcestovat také nový hráč, američan Bryce Canda. Jedná se o pohybově velmi nadaného hráče a věřím, že do týmu rychle zapadne a předvede své umění již ve dvojzápase v Žilině.“