Kilometry s Královskými sokoly pro Sport Hradec Cup

Královští sokoli spolupracují s nadačním fondem Sport Hradec Cup  již třetím rokem. Přispívají na charitativní aktivity tohoto fondu, jehož cílem je podpora hendikepovaných dětí. Vybrané finanční dary se předávají konkrétním dětem (jejich rodičům) na každoročním charitativním turnaji Sport Hradec Cup, který se tradičně koná v červnovém termínu.

V loňském covidovém roce bez fanoušků Královští sokoli hledali další cesty, jak Sport Hradec Cup podpořit. Zrodila se tak skvělá akce: Kilometry s Královskými sokoly pro Sport Hradec Cup, které se účastnilo přes 150 lidí a celků. Celkem se vybralo neuvěřitelných !325 893 Kč! a za Královské sokoly mohly být věnovány finance celkem třem dětem. Fotky z loňské akce i z předávání finančních darů dětem naleznete v galerii. Nadačním fondem byly podpořeny tyto děti.

"V loňském roce jsme se pokoušeli najít nové cesty, jakým nadační fond a Sport Hradec Cup podpořit. Zrodila se tak skvělá akce, která měla úspěch, v jaký jsme na jejím počátku ani nedoufali. Zapojila se spousta skvělých lidí, kteří byli rádi za jakékoliv fyzické i psychické rozptýlení v době lock downu. Vybralá se velká finanční částka. A samotné předávání dětem přímo konkrétním dětem se nedá ani popsat. Bylo zde hodně emocí a radosti. Všem, kteří přispěli patří velký dík," říká k loňskému ročníku Veronika Peterková, hlavní organizátorka akce za Královské sokoly.

Akce byla skvělá a úspěšná, proto chceme, aby se stala tradicí a zveme vás tímto k účasti na jejím druhém ročníku:

Kilometry s Královskými sokoly pro Sport Hradec Cup - 2. ročník

Aneb dostaň se s námi do kondice! (vedlejší efekt charitativní akce)

Virtuální charitativní akce se koná v termínu 1. 3. do 31. 3. 2022. Každý účastník akce si na začátku při registraci určí, kolik korun za každý svůj kilometr věnuje nadačnímu fondu. Celý březen pak absolvuje své kilometry jakýmkoliv způsobem. Ať už je to chůze, běh, kolo, či běžky.  Svou činnost může absolvovat kdekoliv a kdykoliv.

Letos podpoříme tyto děti 

A co bude odměnou? Dobrý pocit z pomoci hendikepovaným dětem :). Ale také elektronické startovní číslo se jménem na začátku akce a elektronický diplom od Královských sokolů po ukončení výzvy s absolvovanými kilometry a darovanou částkou.

"Letos je úplně jiný rok. Loni byl lock down. Spousta z nás měla více času. Dnes zase spěcháme svými životy. Ale hendikepované děti jsou mezi námi pořád. A znovu potřebují naši pomoc. Vyzýváme tedy opět skvělé lidi, aby si zase dali do těla. Šli si zaběhat, na kolo nebo stihnout ještě pár kilometrů na běžkách. Dostat se do kondice je skvělý, vedlejší efekt této výzvy. Je to na každém. Budeme rádi za každého účastníka. A jestli nasbírají kilometrů 20 nebo 300. Určí si 1 Kč za kilometr nebo 100 Kč, je jejich volba. Děti a jejich rodiče, které Sport Hradec Cup podpoří, budou vděční za cokoliv. Všichni účastníci výzvy jsou navíc zváni na předávání finančních darů přímo dětem, které by se v letošní sezóně mělo konat 25. 6.," vyzývá k dalšímu ročníku Kilometrů Veronika Peterková.

Tak co, půjdete do toho s Královskými sokoly i vy?

Tak se přihlašte a začněte trénovat ;)

Podrobná pravidla a přihlášky zde

Sokol letí pomáhat!

"Vážení sportovní přátelé! Rád bych Vám jménem jak Sport Hradec Cupu, tak i jménem obdarovaných rodin znovu poděkoval za loňské parádní výkony a vskutku fantastický příspěvek! Královští sokoli tuto skvělou sportovní akci opakují i pro letošní ročník. Těšíme se na další skvělé výkony a jsme zvědavi, kolik rodin budeme moci společně opět podpořit! Těšíme se na Vás a děkujeme Vám všem za podporu!" Za Sport Hradec Cup – nadační fond Michael Nebeský – spoluzakladatel.