Jistota baráže již nešla odvrátit, Sokoli padli v Ostravě

NH Ostrava : Kingspan Královští sokoli 90 : 76 (15:20, 43:43, 66 :56)

3.4.2019 10. kolo A2

Pouze s osmičkou hráčů odcestovali Královští sokoli na sever Moravy. Jak řekl trenér Peterka před utkáním, už není o co hrát a příležitost dostanou mladší hráči. Tak se své příležitosti dočkal i Jan Mráz, který takřka celou sezónu, s výjimkou občasných pár minut, odseděl pouze na lavičce. Na palubovce strávil 15,5 minuty, proměnil jednu trojku a celkově si připsal 5 bodů.

Přetahováním o skóre začalo utkání 10. kola nadstavbové skupiny A2. V poslední minutě úvodní části jsme dokázali domácímu NH odskočit na rozdíl 5 bodů. Na konci 3. minuty druhé čtvrtiny jsme navýšili vedení již na 7 bodů - 22:29. Domácí snížili a nejen snížili rozdíl, v 5. minutě bylo vyrovnáno. Vyrovnané skóre vydrželo až do poločasové přestávky - 43:43.

Třetí čtvrtinu ovládli domácí hráči poměrem 23:13 a vypracovali si 10 bodové vedení (66:56), které v závěrečné čtvrtině již nepustili z rukou. Náskok po 3. části ještě dokázali navýšit na konečný stav utkání 90 : 76. Ani tentokrát nedokázali Královští sokoli přivézt z utkání na palubovce soupeře vítězství.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Charles Marquardt 17 (2x za 3b), Ondřej Peterka 13 (2x za 3b), Bryce Canda 11 (3x za 3b), Martin Kolář 11, Pavol Lošonský 10, Jan Mráz a Pedja Stamenkovič po 5 (oba 1x za 3b), Peter Sedmák 4. Trojky v utkání 11:9, doskoky celkem 38:33, asistence 21:18, ztráty míče 14:19!!