Jan Jiřiček a Královští sokoli se domluvili na ukončení kontraktu

Výrazná osobnost prvoligových Královských sokolů, která se velkou měrou zasloužila o postup do KNBL nebude dále pokračovat v Hradci Králové. Sladění pracovního vytížení, náročných tréninků a skoro každodenního dojíždění nakonec znemožnilo pokračovat v našem úspěšném spojení z 1. ligy.

Děkujeme Honzovi za jeho přístup a oddanost, které prokázal během celé doby, kdy nastupoval v dresu Královských sokolů. Nelze zapomenout na jeho ohromujících 11 double-double v průběhu minulé sezony anebo na 33 bodů a 15 doskoků, kterými nám pomohl porazit Jindřichův Hradec a dostat se po dlouhých letech konečně do extraligy.

203 cm vysoký powerforward si extraligu nejdéle zahrál v Děčíně se kterým postoupil až do finále soutěže. Pak hrál v Ústí nad Labem a před sezonou 2017-18 přišel do Hradce Králové s cílem nahradit domácí legendu Tomáše Kiršbauma. Nejvíce bodů nastřílel UP Olomouc (29 bodů venku), až ve třech zápasech dosáhl 14 doskoků, bavil diváky smeči do koše a celou sezonu zakončil průměrem 14,1 bodu a 8.9 doskoku. Stal se pak prvním podepsaným hráčem pro extraligovou soupisku Královských sokolů a v průběhu jedenácti zápasu odehrál průměrně 19,2 minut, s 33,3% úspěšností trojek, získal 3,2 doskoku a dával průměrně 7 bodů.