Jak si vedeme v přípravném období I.

Přípravné období je již nějakou dobu v plném proudu. Naše mužstvo tvrdě trénuje a také již odehrálo několik přípravných utkání. Jak se nám tedy zatím daří?

O prvním přípravném zápase proti prvoligovým Pardubicím (U23), který jsme vyhráli o osm bodů, jsme vás již informovali.

Na druhé přípravné utkání (14. srpna) jsme odcestovali do sousedního Polska, kde jsme vyzvali celek Górnik Wałbrzych. Polský soupeř nás překvapil svou agresivní obranou, se kterou jsme si nebyli celý zápas schopni poradit. Utkání jsme nakonec prohráli v poměru 85:73. Jako třetí a zároveň první extraligový soupeř nás čekalo Olomoucko. Nad prostějovským celkem jsme vedli téměř celý zápas zejména díky zlepšenému doskoku a týmové hře. Zápas jsme nakonec vyhráli o osm bodů (81:89). Svých prvních pár zápasových minut dostal také mladý Michal Chlumecký.

Čtvrtý přípravný zápas se odehrál na naší domácí palubovce ve sportovní hale Třebeš. Tentokrát jsme hostili BC GEOSAN Kolín. Zápas byl velmi pohledný pro diváky, koše padaly na obou stranách palubovky a oba týmy nastřílely přes 100 bodů. Bylo to také velmi dramatické utkání, o vítězi se rozhodlo až po druhém prodloužení. I přes skvělé trojky našeho kapitána Ondřeje Peterky, které zvedaly fanoušky ze sedadel, nám ale Kolín bohužel utekl o dva body a porazil nás v poměru 107:109. Zatím poslední přípravné utkání bylo odvetné utkání s Kolínem, na jejich palubovce. Zápas se nám nesmírně povedl a svěřence trenéra Sodomy jsme porazili s velkou převahou 75:92. Utkání jsme prakticky rozhodli již v první čtvrtině, kdy jsme si vybudovali náskok dvaceti bodů a díky agresivnější kolektivní hře jsme náskok postupně zvýšili až na 30 bodů. Závěrečné minuty již patřily mladším hráčům obou celků. Náš nadějný mladý hráč Tomáš Mráz nastřílel dokonce své prozatimní kariérní maximum - 11 bodů.

Další přípravné zápasy nás čekají tento týden a oba na domácí palubovce! První odehrajeme již ve středu (26.8.) a začíná v 17:00. Jako soupeř se nám postaví BK ARMEX Děčín. Další utkání bude následovat hned v pátek (28.8.) a hostit budeme BK JIP Pardubice. Páteční zápas začíná o hodinu déle, tedy v 18:00. PŘIJĎTE FANDIT!