Jak hrála naše mládež? 5 zápasů - 5 výher

Hrací víkend 25.-26. září patřil Královskm sokolům. Do svých utkání vlétla družstva U12. U14 a U17 a všechna utkání byla v jejich režii. Mladí sokolíci, až na tým U12, naplno využili domácích palubovek a potrvrdili svoji sílu. Cenná sobotní vítězství berou mladší minižáci, kteří zdolali Hradecké lvice B na jejich palubove ve dvou zápasech jasným rozdílem. V neděli zase hostila třebešská hala zápasy mladších žáků a kadetů. Družstvo U17 těsně porazilo ve dvou zápasech svého rivala Vysokou nad Labem a U14 zvládli zdolat BC Kolín jasným vysokým rozdílem.

U12 Oblastní přebor

Sokol Hradec Králové B 26:83 Královští sokoli

Sokol Hradec Králové B 26:83 Královští sokoli

Úspěšně vkročil do nové sezóny tým minižáků kategorie U12, když v tělocvičně na Eliščině nábřeží dvakrát porazil hradecké lvice B. Obě utkání probíhala v rychlém tempu a jak se na tuto kategorii sluší a patří na obou stranách byla spousta nepřesností a chyb. Ale taky spousta krásných akcí, hezkých přihrávek a dravost po míči nechyběla ani jednomu týmu.

Obrana jeden na jednoho se ukazuje jako dobrý směr. Kluci se vrací do obrany a ví, že každý je zodpovědný za svého hráče.. další utkání nás čekají za 14 dní a my víme na čem makat..a taky budeme!

Trenérka Ondřejka

U14 Žákovská liga

Královští sokoli 91:35 BC Kolín

Liga do čtrnácti let aneb jak jsou na tom hradečtí basketbalisté?

Do ročníku 2021/2022 jsme šli s tím, že si vybojujeme postup do druhé části extraligy U14. To znamená, že postoupíme nejhůř z druhého místa, protože přímo postupují dva z každé skupiny. V naší skupině jsou kromě Beksy Pardubice ještě Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Jindřichův Hradec a Kolín. S Kolínem jsme hráli v neděli 26.9. a stejně jako před čtrnácti dny proti Jihlavě to byl zápas bez překvapení.

V páté minutě byl stav 14:1 pro naše kluky a v dalších minutách se náskok postupně zvyšoval až na konečných 91:35. To, co popíšu, tedy není výhra, ale to, co se nám ve hře daří. Daří se nám spolupráce v útoku i obraně. Hrajeme jako tým. Znamená to, že se kluci vidí, že si dokážou dát přihrávku, že si umí pomoct při bránění. Zaměřovali jsme se na rychlý přechod do útoku a intenzivní obranu po celém hřišti. Všechno tohle se dařilo.

Co musíme zlepšit je rychlost nohou v obraně, trpělivost při bránění hráče s míčem, trochu zpřesnit střelbu a nepolevit v dravosti.

Co kluky může trochu mrzet a zároveň to je hnací motor do tréninků, je prohra se Žďárem nad Sázavou v prodloužení. To byl zápas plný nervů a zvratů. No a protože jsme se shodli na tom, že nechceme mít žádný plán B, zkrátka se soustředíme jen na plán A a to je postup ze skupiny, musíme u nich ve Žďáru vyhrát o víc než oni u nás.

Držte nám palce do všech zápasů. 9. a 10. 10. hrajeme v Jindřichově Hradci a Pelhřimově… Pořád platí plán A, to je zkrátka všechno vyhrát. Věříme, že všem fanouškům našimi výkony děláme radost, tak na nás myslete a přijďte se podívat 24.10. na derby s Pardubkama… Nedáme svou kůži zadarmo

Za tým kluků do čtrnácti let

Tomáš Hruška

U17 Nadregionální liga

Královští sokoli 48:47 BK NAPOS Vysoká nad Labem

Královští sokoli 63:48 BK NAPOS Vysoká nad Labem

Naši kadeti o víkendu úspěšně vkročili do nové sezóny dvěma výhrami na domácí palubovce nad rivaly z Vysoké nad Labem.
První zápas vyhráli rozdílem pouze jednoho bodu. Celý zápas byl pod taktovkou našich kluků, bohužel díky několika neproměněným střelám z pod koše se soupeř přibližovat až vyrovnal. Koncovka zápasu byla velmi napínavá a naštěstí dopadla dobře pro naše kluky, kteří si náskok jednoho bodu udrželi a zvítězili.
V druhém zápase byla na obou týmech viditelná únava, ale naši kluci našli dostatek sil a zápas si ohlídali. Od začátku až do konce vedli a vyhráli rozdílem 15 bodů. Velká gratulace.

Body za zápasy: Jacko - 29, Kněžour - 18, Nešpor - 15, Kořínek - 11, Altman - 10, Hrdlička - 8, Novák - 7, Hudík - 6, Janoušek - 5, Nikodým - 2, Vecheta -0

Autor: Jan Zadražil