I přes velký návrat do zápasu Královští sokoli v Pardubicích prohráli

BK JIP Pardubice vs. Královští sokoli

85 : 79

Statistiky zápasu

Pozápasová tisková konference

I přes velmi špatný první poločas, kdy Královští sokoli ztráceli až 23 bodů, se náš tým dokázal vrátit do zápasu. Po skvělé 3. čtvrtině jsme se v závěru zápasu dostali do vedení. V napínavé koncovce jsme však tlak domácích neustáli. Domácí Dunans skvělým výkonem v závěru zařídil Pardubicím výhru.

Vstup Královských sokolů do utkání nebyl vůbec dobrý. Jakoby zapomněli hlavu v Hradci Králové a přijela za nimi se zpožděním. Oproti tomu hráči Pardubic nastoupili v plné parádě a hned dali znát, kdo je na palubovce doma. Potoček za první čtyři minuty trefil tři trojky, ještě se k němu přidal Švrdlík z pod koše. A u sokolů za stejnou dobu jeden bod z trestných hodů Lošonského (11:1). První body z pole dali Sokoli až po téměř sedmi minutách, díky trojce Stamenkoviče (14:4). Tím se tým trochu probudil a do konce čtvrtiny, zásluhou Sedmáka udržel ztrátu na devíti bodech (19:8).

Začátek druhé čtvrtiny nebyl špatný. Královští sokoli chtěli dohnat co ztratili. Po čtyřech minutách už byli Bekse na dosah (22:18). Ale… pak přišla další krize. Další čtyři minuty bez bodu. Oproti tomu Pardubice rozehráli střelecký koncert. Dařilo se jim vše – doskoky, rychlé přihrávky, rychlý protiútok. A co se dařilo Královským sokolům? Nic. Tři minuty před koncem poločasu Královští sokoli prohrávají o 23 bodů! (43:20). Pak však konečně seřídí mířidla Halada a rychlými sedmi body v řadě vytáhne svůj tým alespoň trochu vzhůru. Do konce poločasu je tak ztráta o něco snížena (45:31).

Po přestávce však přišel na palubovku jiný tým. Jako by se Královští sokoli polili živou vodou. Najednou bránili, komunikovali, začali konečně hrát jako tým. A bod po bodu stahovali. Pod taktovkou Stamenkoviče z pod koše dávali Sedmák s Lošonským. Svou tvrdou hrou se přidal i Barač, hrající se zlomeným nosem s maskou. A i když díky ostrým loktům Pardubic několikrát do nosu dostal, nevypustil žádný souboj. Z tříbodového oblouku se začal trefovat i Peterka, hrající pro změnu s ortézou na zraněném prstu. A ztráta byla téměř vymazána. A Pardubice nevěděli co se děje. Na konci 3. čtvrtiny stav 62:58.

Poslední čtvrtina byla kdo z koho. Obzvlášť, když hned na začátku Peterka trefil opět za tři body. Následně Barač překlopil vedení na stranu Sokolů (62:63). Ale pak se probudil pardubický Dunans (do té doby 8 bodů) a zavelel k protiútoku. Rychlými sedmi body v řadě opět vrátil Pardubice do vedení. Pět minut do konce stav 71:65. Navíc byl Baračovi odpískán 5. faul a musel ze hry odstoupit. Nicméně Sokoli se stále drželi na dostřel svými střelami za 3 body (Kantůrek, Halada, Lošonský). Dvě minuty do konce 77:74. Ale… Opět Dunans – nedovolil jakýkoliv náš pokus o srovnání. Okamžitě kontroval trefou na druhé straně. Po trojce Halady 25 vteřin do konce se Královští sokoli ještě přibližují na dostřel 82:79. Ale dotáhnout zápas do vítězného konce už se nedaří. Královští sokoli prohrávají svůj boj o skupinu A1 85:79.

Utkání by se tak dalo rozdělit na dvě poloviny. S tragickým výkonem v prvním poločase a s tím excelentním ve druhé půli. Co je potěšující, že Královští sokoli nesložili zbraně a dokázali se nahecovat ke stažení ztráty -23 bodů a nakonec s Pardubicemi sehráli vyrovnané utkání. To jsme v minulých letech neznali. Ve skupině A1 nebudeme, ale to by bylo pro Královské sokoly více než překvapující. Ale ve skupině A2 bude boj o 7. a 8. místo do play off, kde budou Královští sokoli více než platnými soupeři. Nyní ještě bude následovat poslední utkání základní části s BK Olomoucko – uvidíme, z jakého místa do skupiny A2 Královští sokoli vlétnou.

Komentář Lubomíra Peterky (trenér): „My jsme bohužel totálně zaspali první čtvrtinu. Vstup jsme měli katastrofální a táhlo se to s námi celý první poločas. V šatně jsme si nějaké věci ujasnili, kluci se pak vrátili do zápasu, ale stálo nás to hodně sil. Pak se i nějací hráči vyfaulovali a domácí si koncovku zkušeně pohlídali. Zasloužené vítězství Pardubic, ale zadarmo ho neměly. Mrzí mě propad v prvním poločase.“

Královští sokoli: Lošonský 15 + 5 doskoků, Halada 13 bodů + 7 doskoků, Sedmák 12, Stamenkovič 11 bodů + 9 asistencí + 5 doskoků, Peterka 9 bodů + 5 doskoků, Barac 7 bodů + 5 doskoků, Šoula 7 bodů, Kantůrek 5 bodů, Koloničný 0 bodů, Brožek + Mráz nenastoupili

BK JIP Pardubice: Dunans 22 bodů, Vyoral 22 bodů, Potoček 11 bodů