I přes prohru zaslouží Královští sokoli pochvalu

9. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL

SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli

75:70 (19:24, 45:39, 55:54)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Ve velmi okleštěné sestavě, bez tří hráčů základní rotace (chyběli Pešaković, Vujović, Škranc), Královští sokoli hrdinně vzdorovali na palubovce Ústí nad Labem. Utkání dospělo do napínavé koncovky, ve které však Královští sokoli neuspěli.

Královští sokoli vstoupili do zápasu dobře. Od čtvrté minuty po trojce Šouly si vzali taktovku zápasu do svých rukou (7:10). Sedmák s Pavlovićem svými body pak vedení udrželi po celou první čtvrtinu (19:24). Královští sokoli hráli s energií a bojovali. Domácím hráčům se během druhé čtvrtiny postupně dařilo menší bodovou ztrátu dotáhnout. V 16. minutě stav vyrovnali a vývoj zápasu otočili. Královští sokoli se trápili střelecky a pandy toho dokázaly využít. Po prvním poločase 45:39.

I do druhé poloviny zápasu vstoupili Královští sokoli s energií. Po trojce Sedmáka byl stav v polovině třetí čtvrtiny vyrovnán (49:49). Nastalo další střelecké trápení, ale domácí na tom nebyli o moc lépe. Po třetí čtvrtině 55:54. Do polední desetiminutovky vstoupilo lépe Ústí. Svejcar trefil dvě trojky za sebou a pandy odskočily do drobného náskoku (63:57). Když se Královští sokoli pracně přiblížili, byl to pro změnu Spencer, kdo zaměřil svou střelu z dlouhé vzdálenosti (68:61). Hradečtí Peterka se Sedmákem však dokázali vypracovat napínavý závěr. Minutu a půl před koncem ztráceli Královští sokoli pouhé dva body (68:66). Po šestkách na obou stranách zůstal rozdíl nezměněn. Nakonec to byl Pecka, kdo zasadil Královským sokolům definitivní úder. Po jeho koši s faulem Sluneta odskočila do malé jistoty (73:68) čtyřicet vteřin před koncem. V dalším útoku Sedmák netrefil trojku. Napravil to po zisku Stamenkoviče košem za dva body (73:70), ale do konce zbývalo jen 8 vteřin s míčem na straně Ústí. Královští sokoli se ještě pokusili faulovat, ale po úspěšných šestkách Autreyho už byl zápas rozhodnut. Královští sokoli prohráli po boji 75:70.

Královští sokoli velmi dobře bránili. I v nižší sestavě se dařil doskok. Hradecký tým však zradila střelba za 3b. Vstřelili pouze 4 trojky, oproti 10 trojkám domácího týmu.