Historicky první derby s Pardubicemi pro Královské sokoly!

Královští sokoli : BK JIP Pardubice
75:73 (14:19, 44:36, 59:48)

Včerejší derby Královských sokolů proti BK JIP Pardubice se zapsalo do historie. Až třetí sezónu v nejvyšší basketbalové soutěži dokázali Sokoli několikanásobné medailisty z Pardubic porazit. A jaké to bylo vítězství! Koncentrovaným výkonem celého týmu a za vydatného přispění lavičky, měli Královští sokoli téměř celý zápas navrch. I v napínavé koncovce tlak Pardubic ustáli. Jediná kaňka… že tak pěkný zápas proběhl bez Vás, diváků.

Fotoreport zápasu zde.

Samotné utkání začalo dvěma body pardubického Vyorala hned v úvodním útoku. Lošonský ale okamžitě vyrovnal. První čtvrtina pokračovala ve stejném duchu až do stavu 12:12, pak ale díky bodům Dunanse a získaným faulům odskočily Pardubice na stav 14:19 po úvodní periodě zápasu.

Královští sokoli ale nesvěsili hlavu a hned na začátku druhé čtvrtiny díky trojce Šouly a trestným hodům Koloničného náskok Pardubic vymazali. A to nebylo vše. Následovalo dalších 6 bodů v řadě, čímž se náš tým dostal do vedení 25:19. První body Pardubic přišly, zásluhou perfektní obrany Sokolů, až po dlouhých čtyřech minutách! Naše lavička nastartovala náskok a postupně střídající základní pětka v tažení pokračovala. Zásluhou trojky Nemanji Barace se Královští sokoli trhli až na náskok o 13 bodů. Ke konci ale Dunans pěti body stáhnul manko Pardubic na poločasový stav 44:36.

Druhý poločas nezačal dobře. Pardubický Škranc koši za dva a za tři body zavelel k útoku. Pro změnu se celé čtyři minuty nedokázali prosadit Královští sokoli. Pak ale vzali do svých rukou hru Sedmák se Šoulou a bod po bodu náskok navyšovali. A když proměnil dvě trojky za sebou i Pedja Stamenkovič, vedení sokolů bylo opět bezpečných 13 bodů. Na konec třetí čtvrtiny opět malinko srovnal stav Dunans na 59:48.

Pardubice se ale nesmí podceňovat. Své střely zostřili i další hráči (hlavně Slanina s Potočkem) a deseti body v řadě dotáhli svou ztrátu za čtyři minuty na bezvýznamné tři body. A to nebyl konec, po další minutě se dokonce zásluhou Slaniny dostali do vedení - za stavu 64:65. Bylo dlouhých pět minut do konce! A Královští sokoli prohospodařili polštář čtrnácti bodů… Ovšem přišla technická chyba Dunanse. A kapitánský prapor Královských sokolů pozvedl Ondřej Peterka, podpořený Sedmákem a opět zaveleli do útoku. Dvě a půl minuty před koncem byl tak stav 72:67. Následně Potoček dvěma body stáhnul ztrátu soupeře na tři body. Přišly neproměněné útoky obou družstev a napětí stoupalo. Pak ale Sedmák půl minuty před koncem skvělým tip dunkem navýšil náskok Sokolů na pět bodů. Ale… basket je hra napínavá a dynamická a Pardubice se tak snadno nevzdávají. Vyoral skóroval za dva body a následně získal faul – oba trestné hody proměnil. Královští sokoli 14 vteřin před koncem vedli o jediný bod. Soupeřům nezbylo než takticky faulovat a mít šanci na poslední útok zápasu. Peterka proměnil pouze jeden trestný hod, stav zápasu 75:73. Závěrečný útok Pardubic byl v rukou Dunanse a jeho střely za tři body. Neproměnil. A Královští sokoli poprvé porážejí BK JIP Pardubice!

Závěrečná radost domácího týmu bohužel nebyla s kým sdílet. Chyběly emoce haly a Vás fanoušků. Doufáme, že jste s námi byli alespoň u online přenosu. Kéž byste s námi mohli být v hale a prožívat výhru s hráči...

Sokolí letí!

Královští sokoli: Peterka 17 bodů (4x za 3 body), Sedmák 15 bodů + 6 doskoků, Šoula 13 bodů, Stamenkovic 10 bodů + 6 doskoků + 7 asistencí, Barac 9 bodů, Lošonský 7 bodů, Koloničný 2 body, Brožek 2 body, Halada a Kantůrek 0 bodů, Mráz nenastoupil. Absence: Chlumecký

BK JIP Pardubice: Vyoral 23 bodů, Švrdlík 15 bodů, Dunans 14 bodů