Filip Halada zůstává, loučíme se s Davidem Pekárkem

Na příští sezónu můžeme opět počítat s Filipem Haladou, z týmu naopak odchází David Pekárek. Takto by se dalo shrnout aktuální dění u Královských sokolů.

Filip Halada, bývalý hráč MBK Baník Handlová, který k nám přišel minulou sezónu, zůstane. Rozhodl se prodloužit smlouvu na sezónu 2020/2021! 27-letý křídelník neměl v minulé sezóně příliš stabilní výkony, je však nutno podotknout, že ukázal, že má na to být jedním z hlavních tahounů našeho týmu. V posledním zápase, kdy jsme mohli vidět Filipa na palubovce se předvedl krásným výkonem, kdy si připsal 14 bodů, 6 doskoků a 2 asistence. Co se týče celkových statistik za minulou sezónu, dosahoval na 5.2 bodů a 2.7 doskoků za zápas.

"Filip Halada potvrdil očekávání klubu Hradce Králové, a tak prodlužujeme dobře nastartovanou spolupráci o další období. Vlivem lehkého zranění a následné Corona pauzy, se Filip nestačil propracovat k stabilním výkonům a pevné roli tahouna týmu. Nicméně svůj budoucí potencionální přínos týmu ukázat stihl, což klub rozpoznal a proto s Filipem prodlužuje spolupráci." - Kamil Řeřábek, hráčův agent, PPGroup

Na druhé straně se s naším týmem bohužel rozloučí křídelník David Pekárek. Tento nadějný mladík k nám přišel z prvoligové GBA, přičemž ještě předtím sbíral zkušenosti v prestižní zámořské soutěži NCAA. Jeho první profesionální sezóna však skončila nezdarem v podobě zraněného kotníku a "Pekyho" jsme tak bohužel v druhé půlce sezóny už na palubovce neviděli. Je to škoda, jelikož David měl našlápnuto na skvělou sezónu. V řeči čísel si připisoval 11.8 bodů, 5.6 doskoků a 1.4 asistencí za zápas. Nyní se však s naším týmem loučí a rozhodl se odejít na svou rodnou Moravu, kde bude nově hájit barvy BK Olomoucko.

Děkujeme Davidovi za výkony, které pro náš tým odváděl v minulé sezóně a přejeme mu mnoho proměněných košů v nové kapitole jeho kariéry.