Favorit se nenechal zaskočit

Královští sokoli : BK ČEZ Basketball Nymburk 72 : 108 (10:24, 32:50, 46:79)
6. kolo KNBL - 27. 10. 2018

Samotnému utkání předcházel slavnostní akt v předvečer státního svátku, 100. výročí založení Československé republiky. Pak už ale velký favorit utkání, v NBL mnoho let dominující ČEZ Basketball Nymburk, ukázal svoji roli. Od první minuty dal domácím Královským sokolům jasně najevo, že nepodcenili přípravu na utkání ani s dosud posledním týmem tabulky. Nepříznivý stav se Sokolům podařilo v polovině druhé čtvrtiny stáhnout na rozdíl pouhých 6 bodů - 25:31. Pak ale mistrovský tým opět nasadil "plný plyn" a do poločasové přestávky odcházel s náskokem 18 bodů. Po čtvrtinách 10:24, 32:50, 46:79 si nymburští připsali další vítězství konečným skórem 72:108. O útočné síle Nymburka svědčí fakt, že hned sedm hráčů nasbíralo 10 a více bodů. Do závěrečné části navíc nemohl z naší strany zasáhnout Tomáš Hampl, pro kterého odpískáním druhé nesportovní chyby utkání předčasně skončilo již ve 3. části.

Z Královských sokolů můžeme vyzdvihnout výkon Petera Sedmáka, autora 21 bodů, když 4x mířil přesně ze vzdálenosti za trojkovou čarou. Velmi dobrý výkon předvedl také Jan Jiříček, kterému k ceněnému double-double za 10 doskoků a 8 bodů chyběly pouhé 2 body. Tito dva hráči si také připsali nejvyšší hodnocení tzv. valorizačními body. (Jiříček 17, Sedmák 13).

Svůj první herní prostor dostal také nejmladší člen týmu, Jan Mráz (r.99, 180 cm). Jeho vystoupení rozhodně nezklamalo a je příslibem do dalších utkání. Trenérům ukázal, že se o své místo v sestavě dokáže "porvat". Za necelých 21 minut na palubovce si připsal 10 bodů (1x za 3b), 3 asistence a 2 doskoky.

Do utkání bohužel nemohl zasáhnout Dušan Pandula, kterého postihly zdravotní problémy a také Petr Andres, který stále léčí zánět šlachy na ruce.

Na tiskové konferenci trenér Nymburka, Oren Amiel, uvedl, že začali vlažně, postupně se dostali do tempa a soustředili se na útok. Naopak, domácí trenér, Lubomír Peterka, uvedl: ".... snažili jsme se soustředit na obranu, se kterou máme potíže. Dostali jsme opět body z rychlých protiútoků zadarmo..."

K tomu je zapotřebí přičíst opět velký počet ztrát, v tomto utkání 24 (NB 13). Trojky v utkání 9:11, doskok celkem 33:36.

Sestava a body Královských sokolů: Peter Sedmák 21 (4x za 3b), Ondřej Peterka 11 (1x za 3b), Jan Mráz 10 (1x za 3b), Jan Jiříček 8 (1x za 3b), 10 doskoků, 3 asistence, Marko Rikalo 7 (1x za 3b), Bryce Canda 5 (1x za 3b), Martin Kolář 5, Tomáš Hampl 3, Tomáš Mahler 2, Dominik Štěpán 0.

Nejlepší střelci ČEZ Basketball Nymburk: Martin Peterka 18 (3x za 3b), 7 doskoků, Pavel Pumprla 14, Tomáš Vyoral 13 (2x za 3b), Eugene Lawrence 12 (1x za 3b), Petr Benda 11 (1x za 3b), Kendall Smith 10, Vojtěch Hruban 10 (2x za 3b)...

Autor: Pavel Rozsypal