Fanoušci se konečně dočkali vítězství

11. kolo KNBL 21. 11. 2018

Kingspan Královští sokoli : egoé Basket Brno  84 : 79

Poslední kolo první poloviny základní části přineslo výhru Kingspan Královským sokolům na domácí palubovce haly v Třebši, kde hostili předposlední celek tabulky Egoé Basket Brno. Začátek utkání naznačoval, že oběma celkům jde opravdu o hodně. Nervozita svazovala ruce všem hráčům na hřišti, bez rozdílu příslušnosti klubů. Ještě 4 minuty před koncem první čtvrtiny svítil na ukazateli stav 7:7. Závěr ale patřil jasně domácímu celku, stav po deseti minutách hry 25:10. I nástup do druhé části byl pro oko fanouška pohlazením na duši. Královští sokoli odskočili brněnskému týmu na rozdíl 20 bodů (30:10). Pak se ale náskok začal postupně vytrácet. Do poločasové pauzy odcházela obě družstva s rozdílem 10 bodů pro domácí (46:36).

Třetí čtvrtina pokračovala stahováním náskoku ze strany Basketu Brno. Když se rozdíl snížil na pouhé 4 body, nebál se vzít na svá bedra odpovědnost kapitán Sokolů, Ondra Peterka a úspěšnou trojkou za stavu 54:50 opět navýšil vedení domácích na sedmi bodový rozdíl (57:50). Obdobná situace nastala i v poslední čtvrtině, kdy za stavu 69:65 skóroval za 3 body Peter Sedmák. Většina diváků se shodla, že tyto dvě trojky byly klíčové pro vývoj celého utkání. Důležité trojky v průběhu utkání přidal také Bryce Canda (3). V nervózním závěru, plném taktických faulů, uhájili domácí vedení a zaslouženě si připsali první výhru po 25 letech v nejvyšší soutěži.

Předešlé výkony naznačovaly, že výhra už konečně "přijde". Je také tou nejlepší pozvánkou na sobotní utkání s BK Armex Děčín, který v 11. kole překvapivě podlehl, v severočeském derby, Slunetě Ústí nad Labem 76:66.

Poděkování, kromě hráčům a trenérům, patří také divákům, kteří vytvořili skvělou kulisu celému utkání. Už teď se na Vás těšíme při sobotním duelu, který začíná v 19.00.

Sestava a body Královských sokolů: Bryce Canda 22 (3x za 3b), Peter Sedmák 18 (2x za 3b), Pavol Lošonský 15 + 6 doskoků, Ondřej Peterka 10 (2x za 3b), Dušan Pandula 5 (1x za 3b), Marko Rikalo a Martin Kolář po 4 bodech, Jan Jiříček 3, Petr Andres 3 (trojka)

Trojky v utkání 9:4, doskok celkem 32:35, asistence 17:10, Ztráty 17:17.