Extraliga má volno a my máme v sobotu Děčín...

Kolotoč KNBL se na chvilku zastavil z důvodu reprezentační přestávky (už příští pátek ČR proti Francii v Pardubicích), v sobotu se ale v Třebši od 19:00 půjde na extraligu. Na žádost soupeře budeme předehrávat 12. kolo a je to pro nás druhý domácí zápas v tomto týdnu, kdy v tom středečním se urodilo naše první vítězství v soutěži (s Brnem).

Je zajímavé, že to historicky předposlední extraligové vítězství z 8. dubna 1994 bylo zrovna doma proti Děčínu. Od té doby ale proteklo Labe spousta vody a před námi je výzva zahrát znovu tak, abychom se přiblížili co nejvíce k výsledkům našich předchůdců z doby před pětadvaceti sezonami (určitě jich několik bude v hledišti). Nebude to ale jednoduché, což ukázalo už první kolo, kdy jsme v Děčíně prohráli 99:79, i když po třetí čtvrtce jsme zaostávali jen o čtyři body.

Po polovině základní části je náš zítřejší soupeř na sdíleném třetím místě tabulky spolu se Svitavami, kdy oba týmy mají shodně sedm výher. K jeho silným stránkám patří především úspěšnost celkové střelby kdy je na druhém místě v lize s průměrem 48,3% a převyšuje nás podstatně v doskocích, kdy je Děčín 4. v lize s průměrem 41,18 doskoku a my až desátí s průměrem skoro o sedm doskoků méně (34,36) – na druhou stranu s příchodem Pavola Lošonského se v této statistice chceme zlepšovat. My máme lepší trojky (3. v lize) s průměrem 9,63 na zápas a trestné hody, kdy jsme druhý v lize v počtu střílených hodů a v úspěšnosti.

Pavel Budínský (trenér BK Armex Děčín) pro klubový web uvedl: "Hradec Králové získal první výhru nad Brnem, čímž si jistě spravil chuť a sebevědomí před naším vzájemným zápasem. Naopak my se musíme rychle oklepat z prohry v Ústí, hodit ji jednoduše za hlavu a předvést mnohem kvalitnější výkon po celých čtyřicet minut. Pak věřím, že jsme schopni potvrdit roli papírového favorita."

Lubomír Peterka (trenér Královských sokolů) po dnešním tréninku: "Všichni jsme zdraví a už se moc těšíme. Soupeř má kvalitní tým, několik sezón patří ke špičce extraligy a v sobotu je favoritem. Nechceme podcenit žádnou maličkost, kdy zápas můžou rozhodnout doskoky. Jdeme od zápasu k zápasu, první výhra potěšila, ale Brno je už za námi."

Marko Rikalo (rozehrávač Královských sokolů): "Žádný soupeř v této soutěži není lehký a už vůbec ne Děčín. My se ale chceme od zápasu k zápasu zlepšovat a uděláme vše proto, abychom hráli kvalitně a zodpovědně dozadu a nápaditě a agresivně dopředu."