ERA Basketball Nymburk deklasoval Královské sokoly

ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli
120:63


Statistiky zápasu
Pozápasová tisková konference.

Do zápasu s mistrovským Nymburkem nastoupili Královští sokoli bez ústředního rozehrávače Pedji Stamenkoviče (zranění zad). A bylo to znát. Utkání bylo rozhodnuto již po první čtvrtině a skončilo s propastným rozdílem.

Prvních sedm minut zápasu dokázali Královští sokoli držet krok s týmem Nymburka (17:14). Pak mistrovští ostrostřelci zapnuli přechod na další level výkonu, kdežto sokolům došel střelný prach. Pomocí čtyř trojek v řadě a dalších bodů odskočil Nymburk do náskoku 35:14 po první čtvrtině. Zmar pokračoval i v další periodě. Více jak pět minut nedal náš tým ani bod. Nedařilo se vůbec nic. Stav po prvním poločase byl devastující (66:22).

Po přestávce se tým Královských sokolů přeci jen trochu nastartoval k nějakému výkonu. Zejména díky výkonům Barace a Peterky ve třetí čtvrtině zastavili nárůst náskoku domácích. Když se k nim v poslední periodě přidali i další hráči, mohl náš tým svěšenou hlavu alespoň malinko zvednout. Královští sokoli ztráceli ve všech parametrech utkání s rozdílem třídy. Jediným pozitivem zápasu tak jsou první body mladého Michala Chlumeckého v Kooperativa NBL.

Důležitá utkání přijdou nyní. Třeba již ve středu 6. 1. s Basketbal Brno.

Lubomír Peterka (trenér): „Skoro není co hodnotit. My jsme sem jeli s tím, že nechceme předvést výkon, který jsme předvedli doma, kdy jsme prohráli o padesát, a dostali jsme ještě větší nášup. Těsně před utkáním se rozhodlo, že Peda Stamenkovič nebude hrát a někteří kluci zůstali v hlavě jako opaření. To se prolínalo celým zápasem. Mnozí byli úplně bez sebevědomí. S některými hráči si musím promluvit, bylo to šílené! My jsme nestříleli ani jeden trestný hod! Když dostaneme šňůru 33-0, to se nikomu nehraje dobře. V Nymburce se opravdu dobře nehraje, domácí jsou prostě někde jinde než my. V prvním poločase jsme nebyli schopni se vůbec prosadit v útoku. Stamenkovič, to je prostě půlka výkonu našeho týmu.“

Pavol Lošonský (power forward): „Zápas se nám vůbec nevydařil. Hráli jsme bez našeho mozku Stamenkoviče a tělo bez mozku nemůže fungovat správně. Snažili jsme se trochu o odpor, ale moc vidět to nebylo. V každém porovnání byli domácí lepší. Nymburk vyhrál zápas už v prvním poločase, kdy nás nenechal dýchat, a měli jsme vůbec problém přejít přes půlící čáru. My se musíme soustředit na zápasy, které jsou pro nás reálné, které můžeme vyhrát. Do druhého poločasu jsme si dali alespoň nějaký cíl. Chtěli jsme, aby nám Nymburk nedal stovku, ale to se nepodařilo. Měli jsme i nějaké úkoly v obraně i útoku, ale ty se nám velice těžko plnili proti tak skvělému týmu, jako je Nymburk v momentální formě. Bylo velice náročné najít v sobě nějakou motivaci do druhého poločasu. Jsem rád, že se nám ve druhé dvacetiminutovce útok trochu rozběhl a místy i v obraně jsme dokázali soupeře dobře vykrýt.“

Body:
Královští sokoli:
Barac 11 bodů + 7 asistencí, Peterka 11 bodů, Šoula 10 bodů, Sedmák 8 bodů, Lošonský 6 bodů, Kantůrek 6 bodů, Koloničný 4 body, Chlumecký 4 body, Halada 3 body, Mráz 0 bodů, zranění: Stamenkovič, Brožek

ERA Basketball Nymburk: Palyza 24 bodů z toho 6 trojek, Obasohan 13 bodů a Harding 12 bodů