Dvě výhry se Studánkou v poklidném tempu pro U13

Královští Sokoli – BK Studánka Pardubice ¨B¨ 96:31 a 104:16

V sobotu 7.12. jsme nastoupili na domácí palubovce na Pražském Předměstí proti holkám z pardubické Studánky. S tímto soupeřem jsme se zatím nikdy nesetkali, nicméně podle dosavadních výsledků z této sezóny jsme byli favoritem (Studánka ještě nevyhrála s bilancí 0:8). Nejvíc jsem se obával začátku prvního matche, protože s tím máme celou sezónu problémy. Tentokrát jsme však nenechali pardubické holky vůbec nadechnout a hned od začátku potvrzovali roli favorita. Po 4 minutách svítilo na tabuli skóre 13:2 a po první kvartě už jsme vedli 23:5. Ani druhá pětka se nedržela pozadu a tak už v poločase bylo o osudu utkání rozhodnuto (45:12). I druhý poločas vyzněl jednoznačně pro nás, a proto jsme si připsali 7. sezónní výhru v OP a to zatím nejjednoznačnější o 65 bodů.

Ve druhého zápasu se obrázek hry téměř nezměnil, akorát unavenější soupeř už naši obranu příliš neprověřil. Ještě v první části jsme dostali 8 bodů, pak už jen 4, 1 a 3.....Při jasném průběhu už pak zůstávalo otázkou jenom to, zda se nám podaří dosáhnout kýženou stovku. Té nakonec docílil dvě minuty před koncem Tadeáš Janoušek. Celkově se zápasy nesly v pohodové předvánoční atmosféře. Pozitivní bylo, že tentokrát se naše hra obešla bez větších výkyvů. Hlavně v druhém utkání byla naše obrana téměř neprostupná. Obrovským nasazením se v obraně vytáhl opět Martin Bis, kterému zdatně sekundoval Adam Kněžour. Ve výborné formě se představil Danny Chare. První koš v mistráku si připsal Dan Krzák a za obrovské radosti celého týmu skóroval i náš speciální host z kategorii U11 Kryštof Polák, který s námi odehrál celou naši první sezónu v kategorii U11 před 2 roky.