Dvě výhry nad Pardubicemi si připisují naše U13

Královští Sokoli – BK Pardubice ¨B¨ 53:23 a 50:21

V sobotu 23.11. jsme ve čtvrtém dvojutkání sezóny hostili rezervu pardubického BK. Jedná se o tým složený z hráčů U12 (vloni 3. místo na NF) a ¨vytuněný¨ o velmi slušného hráče ročníku 2007 Matyáše Pokorného. Ač jsme věděli, že se jedná o kvalitního a houževnatého soupeře (v letošní sezóně už 3 výhry v OP), do zápasu jsme opět vstoupili více než vlažně (po kolikáté už v této sezóně :-(? ). Po první kvartě z toho tak byl nerozhodný výsledek 10:10. Zlepšení přinesla až druhá pětka, která nastoupila na soupeře s mnohem větším nasazením, přičemž hlavně v obraně jsme hodně přitvrdili a soupeře k moc útočným akcím nepustili (výhra 15:5 ve 2. části). S velkou chutí a odhodláním nastoupila po poločase i první pětka, která chtěla napravit dojem ze svého prvního vystoupení, a to se jí také velmi povedlo, když soupeře deklasovala 18:2. V poslední kvartě už se zápas jenom dohrával a i tuto část jsme vyhráli i když jen 10:6.

Do druhého zápasu jsme vstoupili o hodně lépe a soupeři hlavně na naší obranné polovině téměř nic nedovolili (ještě dvě minuty před poločasem to bylo propastných 27:3). Ve druhém poločase už naše nasazení bohužel opět dost opadlo a hlavně v útoku jsme vždy potřebovali snad 5 jasných pozic na vstřelení koše. I tak z toho nakonec bylo naše vcelku poklidné vítězství o 29 bodů. Celkově tedy tentokrát naše obrana jasně dominovala nad útokem, o čemž svědčí oba konečné výsledky. Nízký počet obdržených bodů je samozřejmě dán i skutečností, že soupeř ještě trénuje téměř výhradně na nízké koše a tak je to pro něj v útoku úplně jiný sport, ale i tak byla naše obrana poměrně slušná. Za to v útoku to byla z naší strany veliká bída :-(.....Je pravda, že v Třebši vůbec netrénujeme, ale i tak byla naše úspěšnost i z těch nejjasnějších pozic velmi bídná. Z individuálních výkonů si zaslouží pochvalu výborná agresivní obrana Martina Bise a Tadeáše Janouška (u toho až v druhém zápase)