Dvě jasné výhry pro U13 proti Holicím

BVK Holice - Královští Sokoli 31:84 a 36:84

V sobotu 9.11. nás čekal ve třetím dvojutkání sezóny tým BVK Holice. K utkání jsme vzhledem k poměrně úzkému kádru a vzhledem k absenci 4 hráčů odcestovali pouze v 11 hráčích (náš tým musí hrát celou soutěž s ohledem na účast v kvalifikaci o NF na 2 pětky), ovšem Holice se sešly jen v 6. Navíc se kromě jednoho staršího hráče (ročník 2006) jednalo výhradně o hráče kategorie U12. Koncentrace na utkání nebyla už od rozcvičení ideální, a tak úvodní minuty prvního matche patřily zaslouženě Holicím, které byly mnohem živější a dravější (po 5 minutách 10:6 pro domácí). Pak se naše první pětka konečně trošku rozehrála a do konce čtvrtky aspoň vyrovnala na 12:12. Ve druhé kvartě už to byla z naší strany zcela jiná káva.....Naše rychlá hra v útoku a agresivní obrana byly nad sílu Holic, z čehož se rakrutovala výhra v této části v poměru 22:1. Ve třetí čtvrtce výrazně zlepšila svojí hru i první pětka, takže bylo o naší jasné výhře rozhodnuto.....

Do druhého zápasu jsme vstoupili o něco lépe a po první části se ujali vedení 22:12. Pak už jsme náskok jenom navyšovali a nakonec zvítězili podobným rozdílem jako v prvním případě. I přes dvě jasné výhry nebyl náš výkon optimální a lepší úseky střídaly ty horší. Když kluci makali na plno, soupeře jsme jasně přehrávali a hráli rychlý a kombinační basket, když ovšem přišly úseky bez nasazení, Holice se nám směle vyrovnaly, což není pro tým dobrá vizitka. Za zmínku stojí i doslova tristní šestky (v druhém zápase 16:1 :-( !). Naopak některé útočné akce byly velice povedené, když se v útoku už konečně začínáme vidět. Svoje první body (hned 4) v mistráku zaznamenal lepšíci se Silvio Hudík, velmi dobře zahrál i Honza Hála a v prvním utkání Patrik Deutsch. Střelecky nás tentokrát táhlo hlavně trio Mates Jacko, Matyáš Nešpor a Robin Petr. Je stále na čem makat!!!