Dušan Pandula končí a začíná

 

Opora Královských sokolů Dušan Pandula je nucen kvůli nemoci ukončit svoji profesionální hráčskou kariéru a tak jeho poslední zápas bylo domácí utkání proti BK Armex Děčín (prohra po prodloužení) ve 12. kole KNBL. V letošním ročníku si v průměru zapisoval do statistik 10,6 bodu a 4 doskoky, kdy trojky střílel s úspěšností 42,9% - to vše za odehraných 22,9 minut.

Zejména byl ale neoddiskutovatelným vůdcem týmu v kabině i na palubovce, kde se snažil uplatnit svoje zkušenosti a být vzorem mladším spoluhráčům. K tomu ho předurčovalo sedm finálových účastí (2x na Slovensku a 5x v Čechách) v lize, kariéra reprezentanta a individuální ocenění MVP KNBL v roce 2015. Teď by jsme měli napsat, že mu přejeme hodně štěstí do dalšího života po hráčské kariéře (to mu taky přejeme), ale tak jednoduché to není...

I když už nebude pomáhat týmu jako hráč, jeho angažmá u Královských sokolů bylo od začátku nastaveno jako dlouhodobý projekt s cílem umožnit Dušanovi Pandulovi přechod z role hráče do role trenéra. Skloubení pozice asistenta a hráče v úvodu soutěže nebylo ideální (pro část pozice asistent) ale teď už se může plně věnovat získávání zkušeností od Luboše Peterky a přispět svým dílem ke hře Královských sokolů jako součást trenérské dvojice.

Dušan Pandula ke své nové roli dodává: "Baví mně to trénovat. Fakt mně to baví. Nevěřil bych, že ta ambice vítězit, se ve mně jako trenérovi zase objeví ve stejné formě jako u hráče. Jsem rád, že se můžu od Luboše Peterky hodně přiučit a taky přispět svým dílem k výsledkům Královských sokolů."