Dramatická koncovka a Sokoli si připisují 3. výhru!

Kingspan Královští sokoli : Mmcité1 Basket Brno - 78:76 (20:23 45:40 62:59)

V pátek 23.11. se schylovalo k souboji dvou týmů ze spodní tabulky a hostující tým Mmcité1 Basket Brno přijel s jedniým úkolem - urvat první vítězství v sezóně. Do utkání za domácí tým nastoupila nová posila Harold Ridgeway, který však kvůli časovému posunu a účasti na  dvou trénincích nemohl hrát větší počet minut.

Sokoli vstoupili do utkání vcelku dobře. Od první minuty to byla přetahovaná z jedné strany na druhou. Sokoli podporovali skvělí domácí fanoušci, kteří ve sportovní hali v Třebši udělali výbornou atmosféru a každý koš Sokolů byl odměněn hlasitým potleskem. Pokud bychom měli vypíchnout výkon domácího hráče, tak to bude určitě Lukáš Kantůrek, který při větší minutáži ukázal, že patří na palubovku. Nejen, že skvěle ubránil rozjetého Radka Farského a Davella Robyho, ale byl platným hráčem i v útoku. Celý zápas probíhal v takřka vyrovanné atmosféře a v poslední čtvrtině se čekal boj na ostří nože. Ve čtvrté čtvrtině se tým Sokolů opřel o výkony Ondry Peterky, který vstřelil několik trojek a Petera Sedmáka, který hrál zkrátka fantasticky. Utkání došlo do poslední čtvrtiny a Pedja Stamenkovič zvyšoval náskok Sokolů na 4 body. Po faulu domácích však hostující Stegbauer vstřelil oba trestné hody a náskok byl 2 bodový. Domácí v následujícím útoku nebyli úspěšní a následující sled akcí byl velmi hektický. Dovolím si citovat fanouška na facebooku, který situaci krásně vystihl: Zbývá poslední vteřina zápasu. Míč má volný hráč Brna na trojce. Střílí na koš. Hala utichla. A je jen slyšet rána do obručky a míč letí mimo koš. Z hroboveho ticha propukl jásot. Hradec vyhrál důležitý zápas 78:76!!!

Ještě jednou chceme poděkovat skvělým fanouškům za naplněnou halu a hlavně za úžasnou atmosféru! SOKOL LETÍ!

Body a sestava: Sedmák - 19 bodů + 2 bloky, Peterka - 19 bodů (5 trojek), Lošonský 16 bodů + 9 doskoků, Stamenkovič 13 bodů + 7 asistencí, Tresač - 7 bodů, Pekárek - 3 body, Andres - 1 bod, Heinzl, Kantůrek a Ridgeway 0 bodů.