Drama v Brně s krutým koncem...

2. 2. 2019 22. kolo KNBL

Egoé Basket Brno : Kingspan Královští sokoli 89 : 77 (16:17, 32:42, 59:55)

Závěrečné kolo základní části KNBL, které rozhodlo o definitivním uspořádání nadstavbových skupin A1, A2, mělo na všech palubovkách stanovený shodný začátek utkání. Kingspan Královští sokoli cestovali na hřiště Egoé Basket Brno. Celek, který v první polovině jako první zažil porážku od Královských sokolů. Nadějně bylo rozehráno i odvetné utkání této dvojice. První polovina utkání patřila právě nám. po čtvrtinách 16:17 a 32:42 jsme odcházeli do šaten k poločasové přestávce s nadějným vedením 10 bodů. ještě v polovině třetí části měli sokoli navrch a prezentovali se několika akcemi, zasluhujících místo v Basketmanii ČT. Na krásu se nehraje a body se v závěru čtvrtiny začaly kupit na straně domácího Basketu Brno. Čtvrtinu jsme prohráli poměrem 27:13!! a do posledního dějství vstupovali s mankem 4 bodů - 59:55. Trojkou Charlese Marquardta jsme v závěru druhé minuty snížili na rozdíl jediného bodu - 63:62. Od té doby se pomalu, ale jistě, začal navyšovat náskok domácích, který cca 3 minuty před koncem činil již 14 bodů (81:67). Naděje ještě svitla 2´15" před konečným klaksonem, kdy opět Charles Marquardt trojkou snížil na 81:75. Domácí celek, opírající se především o trojici Američanů Roby, Keely a Geiger, již nedopustil obrat a uhrál výhru, která má pro tým Egoé Basket Brno "cenu zlata". Znamená posun do skupiny A1, zatímco celek USK Praha se po porážce od Nymburka stěhuje do skupiny A2.

Ve skupině A2 budou našimi soupeři BC Geosan Kolín, USK Praha, NH Ostrava (pořadí na 9. - 11. místě).

Naše hra se tak, jako ve většině utkání, opírala o výkon čtveřice Pavol Lošonský, Charles Marquardt, Pedja Stamenkovič a Peter Sedmák. V utkání si dva hráči Královských sokolů připsali double-double, Pavol Lošonský za 19 bodů a 10 doskoků, Pedja Stamenkovič za 17 bodů a 13 asistencí.

V celku Egoé Basket Brno dominovaliDavell Roby - 24 bodů, Reginald Keely 21 bodů a Deremy Geiger 19 bodů.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 19 + 10 doskoků = DD, Charles Marquardt 18 (4x za 3b), Pedja Stamenkovič 17 (3x za 3b) + 13 asistencí = DD, Peter Sedmák 12 (1x za 3b) + 7 doskoků, Ondřej peterka 7 (1x za 3b), Tomáš Hampl 2, Martin Kolář, Petr Andres a Bryce Canda 0 bodů. Tomáš Mahler a Jan Mráz do utkání nezasáhli. Trojky 13:9, asistence 22:20, doskok celkem 41:34. Pozoruhodných statistik dosáhly oba celky na poli ztracených míčů 3:4!