Doma proti Svitavským turům - další zápas bez vítězství

9. kolo KNBL 7. 11. 2018

Kingspan Královští sokoli : DEKSTONE Tuři Svitavy  78 : 90
(16:21, 43:45, 59:70)

V předehrávce 9. kola nejvyšší soutěže ČBF zavítali do Sportovní haly Třebeš Tuři ze Svitav. V první čtvrtině utkání jsme se hned na začátku dostali do vedení, ale zkušenější soupeř brzy vyrovnal. Přesto zůstal rozdíl "hratelnou" záležitostí, rozdíl pěti bodů (16:21), neznamená v basketbalu rozhodující náskok. Druhou část utkání naopak ovládli domácí hráči Kingspanu, zvítězili ve čtvrtině poměrem 27:24. Na vyrovnání to však nestačilo a do poločasové přestávky odcházel celek Dekstone Tuři Svitavy s hubeným náskokem 2 bodů. Třetí čtvrtinu jsme začali impozantním náporem a výsledkem bylo 6ti bodové vedení ve 2. minutě této čtvrtiny - 51-45. Bohužel, za cca 45" dokázali houževnatí Tuři ztrátu nejenom smazat (51:51), ale vzápětí i navýšit. Po třetí části hry tak ukazatel skóre avizoval stav 59:70. Naděje svitla ještě tři a tři čtvrtě minuty před koncem, kdy jsme dokázali snížit na rozdíl pouhých 9 bodů. Bohužel, štěstí na naší straně nestálo a svitavští opět navýšili na konečný rozdíl 12 bodů, 78:90.

Domácí tým, Kingspan Královští sokoli, se mohl opřít jako tradičně o výkon především Petera Sedmáka, který Turům nastřílel 24 bodů a stal se i nejlepším střelcem celého utkání. Pozadu nezůstal tentokrát ani Bryce Canda, autor 13 bodů. Navíc proměnil všechny 4 trestné hody a upevnil si tak pozici nejlepšího střelce trestných hodů KNBL. Dušan Pandula pro změnu splnil normu TOP střelců KNBL a zapsal si další utkání, kdy zaznamenal minimálně dva úspěšné trojkové pokusy. Marko Rikalo, na sebe tentokrát nepoutal tolik pozornosti, odměnou mu bylo 11 bodů. Zlepšený výkon předvedl také Ondřej Peterka, který 3x mířil přesně z trojkové vzdálenosti. Své první minuty absolvoval v dresu Kingspan Královští sokoli Tobiáš Mikula, který byl dopsán na soupisku jako hostující hráč z Nymburka.

Dekstone Tuři Svitavy ukázali ve třetí čtvrtině svoji nejsilnější stránku, rychlý přechod do protiútoku. Jejich hru velmi dobře organizoval především zkušený Roman Marko. Sám zaznamenal 10 bodů, stejně tak i mladík Matěj Svoboda. Nejlepším střelcem svitavských byl další mladý, talentovaný hráč, Šimon Puršl s 19 body. Sean O´Brien a Pavel Slezák zapsali po 13 bodech, Pavel Slezák 3x za 3 body.

Čekání na první úspěch v KNBL se tak nadále prodlužuje. V dalším pokračování soutěže zavítáme na půdu BK Olomoucka a 21. 11. 2018 přivítáme v Třebši celek Egoé Basket Brno.

Sestava a body Kingspan Královští sokoli: Peter Sedmák 24 (3x za 3b) + 8 doskoků, Bryce Canda 13 bodů (1x za 3b), Dušan Pandula 12 (2x za 3b), Marko Rikalo 11 (1x za 3b), Ondřej Peterka 9 (3x za 3b), Tomáš Mahler 5 (1x za 3b), Tomáš Hampl a Martin Kolář po 2 bodech, Jan Mráz a Tobiáš Mikula 0.

Trojky v utkání 11:9, doskoky celkem 33:50, asistence 8:17.

Autor: Pavel Rozsypal

Odkaz na statistiky k utkání na webu České basketbalové federace (ČBF)