Dohrávka s Ústím nad Labem se hraje již v úterý!

Dohrávka 2. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem

úterý 22. 2. 2022 od 17h

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Královští sokoli se v odloženém utkání 2. kola nadstavby utkají se svým sousedem v tabulce, Slunetou Ústí nad Labem. V letošní sezóně zatím vzájemným zápasům vládnou Královští sokoli. V obou zvítězili, nejprve venku 64:72, po té doma 85:73. Zápasy sokolů a pand mají vždy dobrý náboj a o napětí v nich není nouze.

Ústí nad Labem se nachází na 6. místě tabulky. S Královskými sokoly mají stejný počet výher (13) ale vyšší počet proher (14). V posledních utkáních začaly pandy vítězit. Poradili si jak doma s Kolínem (78:71), tak venku s USK Praha (88:94). Nyní bude na Královských sokolech, v souboji o 5. místo tabulky, aby jejich vítěznou sérii ukončili. Tým táhne americké duo Svejcar – Autrey, které doručuje průměrně 16 a 15 bodů na utkání. Lamb Autrey se stará i o tvorbu hry na rozehrávce a průměrně rozdá 6,5 asistencí na utkání.

Královští sokoli i po posledních prohrách stále drží 5. místo v tabulce. Ale už pouze díky menšímu počtu odehraných utkání. Na stejné cifře výher je jak nynější soupeř Ústí nad Labem, tak 7. tým Kolína. Hradecký tým tedy potřebuje opět začít vítězit, pokud si chce svou pozici i nadále udržet. V náročném programu se zadrhla ofenziva Královských sokolů. V Opavě nastříleli pouhých 36 bodů (100:36), doma s Brnem pak 51 bodů (51:67). Nyní přichází soupeř, kterého Královští sokoli dlouhodobě poráží. Naposledy ve vzájemném souboji zvítězila Sluneta Ústí nad Labem v září 2020, od té doby již 5x vyhrál hradecký tým. A nyní potřebuje na své dobré výkony z předchozích soubojů navázat. Důležitá bude i připravenost v posledních zápasech absentujícího top skórera Královských sokolů Nikoly Pešakoviće. O tom, jestli nastoupí, se rozhodne těsně před zápasem.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenéra): “Před reprezentační pauzou zakončíme těžkou sérii utkání s Ústím nad Labem. Čeká nás zápas zdánlivě jednodušší, ale při tom nejtěžší v tom, že nyní se jedná o potřebné vítězství. Na druhou stranu se Slunetou víme, že umíme vyhrávat. Bude to tedy opět spíš o hlavě, jak se na zápas dokáží hráči zkoncentrovat. A jak zabojují s únavou. Pak máme více jak týden zápasového volna a všechny šrámy se doléčí. V tomto zápase chceme jednoznačně vyhrát.“

V poločase utkání proběhne tombola o ceny. Hlavní cenou bude poukaz na večeři v restauraci Černý kůň s hráčem Královských sokolů dle vlastního výběru. Na konci utkání bude opět vyhlášen Klenot hráč utkání z obou týmů.

Přijďte podpořit Královské sokoly přímo do haly v Třebši!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková