Do Třebše se chystají válečníci z Děčína!

17. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BK Armex Děčín
sobota 11. 12. 2021 od 18h

Live statistiky utkání    Online přenos zápasu

Online prodej vstupenek


V dalším kole Kooperativa NBL se utkají dva sousední týmy v tabulce. V letošním prvním vzájemném utkání vyhráli Královští sokoli na palubovce Děčína (68:82). Nyní však do Třebše přijede jiný tým. Děčín prošel obměnou kádru. A v posledních utkáních začal opět vítězit. Rozhodně se tak chce poprat o nadstavbovou skupinu A1. I Královští sokoli potřebují zabrat. A najet na vítěznou vlnu. Dnešní utkání rozhodně slibuje tvrdý souboj.

BK Armex Děčín se začíná sbírat ze špatného začátku sezóny. Do kádru se vrátil dlouhodobě zraněný Pomikálek. Přišli noví zahraniční hráči. V posledních dvou ligových utkáních zvítězili a počítají již celkem 5 výher (10. místo v tabulce). Sebevědomí si válečníci posílili zejména posledním ligovým utkáním v Brně, kde otočili zápas z -20 bodů a dokázali vyhrát o bod v prodloužení. Následně však padli v Alpe Adria Cupu ve slovinském Šenčuru. Z hráčů táhne tým duo Matěj Svoboda (průměrně 17,5 bodů + 5,9 doskoků na zápas) a Ondřej Šiška (16,3 bodů + 5,7 asistence na zápas), dobrou posilou se ukázal i Ty Nichols (15,3 bodů).

Královští sokoli se propadli již na 9. místo tabulky (6 výher, 9 proher). Pro návrat do první osmičky tak potřebují zabrat. V posledních pěti utkáních zvítězili pouze jednou s posledním Jindřichovým Hradcem. Hradecký tým by měl využít předvánoční domácí utkání s Děčínem a následně s Ostravou. Vítězstvími nad těmito týmy by potvrdil svůj boj o skupinu A1. Královští sokoli budou spoléhat na své srbsko-chorvatské duo Pešaković – Pavlović. Na rozehrávce zabere Pedja Stamenkovič. Přidat se však svými dobrými výkony musí celý tým. Královští sokoli potřebují být důslednější na doskoku a vyvarovat se zbytečných ztrát.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Tým se po výpadku s koronou začíná opět sehrávat, což musíme přetavit do vítězství v zápasech, které teď přijdou. Utkání s Děčínem není nikdy jednoduché. Navíc válečníci umí otočit i zdánlivě ztracený zápas, což předvedli naposledy s Brnem. Oběma týmům jde navíc o přiblížení do skupiny A1, takže utkání bude mít správný náboj. Oproti začátku sezóny přijede jiný tým. A my na něj musíme jít s bojovností i chytrostí. Po hráčích budu chtít týmový výkon s tvrdou obranou.“

Přijďte podpořit Královské sokoly přímo do haly! zápas s válečníky vždy slibuje pěknou podívanou s napínavým výsledkem! Královští sokoli zabojují s vaší podporou.

Při utkání prosíme o dodržování hygienických protiepidemiologických nařízení.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková