Do Třebše přijede mistrovský Nymburk!

20. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk

středa 5. 1. 2022 od 19.00

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Královští sokoli přivítají na domácí palubovce mistrovský tým ERA Basketball Nymburk. V minulém utkání si zajistili postup do skupiny A1, a tak mohou hrát bez tlaku na výsledek. V posledním zápase s Nymburkem prohráli Královští sokoli se zatím nejnižším rozdílem skóre ze všech vzájemných zápasů (91:70). Výzvou tak bude opět se k Nymburku přiblížit.

ERA Basketball Nymburk jako obvykle s přehledem vede tabulku soutěže. V letošní sezóně zaznamenal pouze jedinou porážku, a to s druhou Opavou. Naposledy nymburský tým vyhrál mezi svátky s Děčínem, ten ale odehrál skvělý zápas (96:89). Nymburk se vyznačuje vysokou individuální kvalitou svých hráčů, rychlou hrou a velmi přesným zakončením. Top skórerem týmu je Jerrick Harding (průměrně 18,2 bodů + 3,3 asistence na zápas). Velmi dobře hrají i čeští hráči Vojtěch Hruban (17 bodů na utkání) a Lukáš Palyza (13,8 bodů na utkání). V dnešním utkání by se měl poprvé představit nový hráč, pivot Logan Routt.

Královští sokoli již počítají 5 výher v řadě. Skvělým finišem Základní části se dostali na sdílené 6. - 7. místo (společně s Pardubicemi) s 10 výhrami a 9 prohrami. Naposledy doma skolili Slunetu Ústí nad Labem (85:72) a nadstavbovou skupinu A1 již mají jistou. Do utkání s Nymburkem již potřetí nastoupí bez trenéra Lubomíra Peterky (Covid-19), kterého úspěšně zaskakuje jeho asistent, Martin Sýkora. V posledním zápase skvěle zahrál David Škranc (17 bodů + 12 doskoků). Ale i další opory týmu (Pešakovič, Sedmák či Peterka se Stamenkovičem). V utkání s Nymburkem půjde zejména o soustředění na vlastní hru Královských sokolů.

Komentář k utkání:
Martin Sýkora (asistent trenéra): “Zápasy s Nymburkem jsou vždy svátkem – jak pro hráče, tak pro diváky. My můžeme jít do zápasu uvolnění po předchozích vítězstvích a po zajištění skupiny A1 . Utkáme se s mistry s respektem, ale i se sebevědomím. Boje s těmi nejlepšími jsou vždy výzvou. A Královští sokoli v ní nemají co ztratit. Věřím, že si zápas užijí, stejně jako diváci.“

Přijďte podpořit Královské sokoly proti mistrovskému týmu!

Prosíme diváky o dodržení hygienických protiepidemiologických nařízení, děkujeme!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková