Do nové sezóny vstupujeme výhrou!

NH Ostrava vs. Královští sokoli: 66-73

Novou sezónu Kooperativa Národní basketbalové ligy odstartovali Královští sokoli v ostravské hale Tatran s NH Ostrava. V první půli zápasu jsme určovali tempo a vládli na doskoku. Zejména díky druhé čtvrtině jsme se dostali do vedení až 17 bodů (poločas 28:43).

Po poločasové přestávce ale jakoby se týmy vyměnily. Ostrava začala svou stíhací jízdu a naši hráči se dostali pod tlak. Díky třetí čtvrtině plné našich ztrát, minutých košů a výrazně zlepšeným doskokům domácích (kde nám škodil zejména Bohačík – celkem za zápas 21 doskoků!) jsme celý náskok prohospodařili. Na počátku poslední čtvrtiny se tým Ostravy dostal do jednobodového vedení, čímž začal dramatický závěr utkání. V něm ale zejména naše zahraniční opory (Lošonský, Stamenkovič a Sedmák) zachovaly chladnou hlavu a dotáhly zápas do vítězného konce. Do nové sezóny tak Královští sokoli vstupují výhrou 66:73.

Děkujeme našim fanouškům, kteří nás dorazili do Ostravy podpořit! Byli jste slyšet!

Přijďte nás podpořit i tuto středu 16.9. do SH Třebeš. V 19h se Královští sokoli utkají s BK Armex Děčín.

Královští sokoli: Lošonský - 23 bodů + 10 doskoků, Sedmák - 15 bodů + 6 doskoků, Stamenkovic - 10 bodů + 9 asistencí, Halada – 10 bodů, Šoula - 7 bodů, Brožek - 5 bodů, Peterka - 3 body, Kantůrek - 0 bodů, Koloničný - 0 bodů
NH Ostrava: Bohačík – 17 bodů + 21 doskoků, Týml – 16 bodů