Do Hradce Králové přijede ERA Basketball Nymburk

4. kolo nadstavby A1 Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. ERA Basketball Nymburk

sobota 12. 2. 2022 v 18h

Přímý přenos utkání   Live statistiky utkání

Online prodej vstupenek


V sobotu 12. 2. od 18h přivítají Královští sokoli v Třebši mistrovský tým, ERA Basketball Nymburk. Stane se tak po další herní pauze hradeckého basketbalového týmu, který již podruhé za dva týdny skončil v karanténě. Naposledy se Královští sokoli střetli s nymburským týmem ve čtvrtfinále Českého poháru před třemi týdny, kdy mistra zcela nečekaně zaskočili. Oba celky odehrály vyrovnané utkání, které skončilo výhrou hostujícího Nymburka o pouhých 5 bodů (75:80). Což byl zatím nejlepší výkon Královských sokolů s tímto soupeřem. Jen dva týdny před tím však hradecký tým padl se stejným soupeřem 65:98.

Nymburský tým vede s jedinou porážkou jasně průběžnou tabulku Kooperativa NBL. Naposledy zvítězil v Ústí 78:92. Při posledním utkání v Hradci Králové na palubovce řádil americký rozehrávač Jerrick Harding, který je s průměrně 18 body na zápas nymburským nejlepším střelcem. Ten však, stejně jako další důležitý hráč Lukáš Palyza, již dva zápasy absentoval. Nymburk má však dostatek skvělých hráčů, kteří by další absenci těchto opor nahradili. Po dlouhém zranění se již rozehrál Martin Kříž. Nelze opomenout ani reprezentanta Vojtěcha Hrubana (15,8 bodů na utkání) nebo dalšího Amerického hráče Colbeyho Rosse (14,6 bodů na utkání).

Královští sokoli odkládali poslední dvě kola Kooperativa NBL, z důvodu karantény týmu. Naposledy odehráli skvělé utkání v Kolíně, ve kterém uloupili cenné vítězství (80:86) z venkovní palubovky. Díky tomu se Královští sokoli dostali již na 5. místo tabulky. Ta je však velmi vyrovnaná a nyní je potřeba dobré výkony hradeckého týmu potvrdit. To však nebude vůbec jednoduché. Utkáním s Nymburkem začíná sekvence 4 zápasů během osmi dnů se soupeři z první trojky tabulky. Následovat bude v pondělí doma třetí Brno, ve středu výjezd ke druhé Opavě a v sobotu opět doma Brno. Proti Nymburku nastoupí hradecký tým v plné síle. Spoléhat bude na top asistenta ligy, srbského rozehrávače Pedu Stamenkoviče. Zdravotně indisponovaný bude druhý top skórer týmu Ozren Pavlović, který pro zlomený nos odehraje několik následujících utkání s maskou na obličeji.

“Po další z našich karantén přichází těžký týden s těmi nejtěžšími soupeři. Uvidíme, jak se dvě tréninkové pauzy takřka za sebou na naší hře podepíší. Chceme však navázat na skvělý zápas v Kolíně. Myslím, že Nymburk se od nás již nenechá zaskočit jako minule v pohárovém utkání. My však budeme bojovat, abychom ten náš výkon napodobili,“ říká k nadcházejícímu utkání Lubomír Peterka, trenér týmu Královských sokolů.

V poločase utkání se diváci mohou těšit na soutěž o poukaz na 2 pizzy od Garden restaurant . Opět bude vyhlášen i Klenot hráč utkání obou týmu. Nejlepší hráči zápasu dostanou dárkové balíčky od partnera Královských sokolů, měšťanského pivovaru Klenot.

Přijďte podpořit Královské sokoly v boji s českým mistrem!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková