Do Českého poháru jsme vstoupili vítězstvím o 51 bodů

Ve středu 6. listopadu se tým Královských sokolů vypravil zahájit svou účast v Českém poháru. Hostil nás pražský tým TJ Háje - JM A, který v 1. kole porazil druholigový tým Tesla Pardubice.

Do začátku utkání nastoupil domácí tým natěšený, že může poměřit své síly s extraligovými hráči. Zrovna tak podpora domácího obecenstva byla úžasná a všechny domácí body místní fanoušci ocenili nadšeným potleskem a i kousky našich borců nezůstaly bez odezvy. První čtvrtina tak byla poměrně vyrovnanou hrou. Za to druhá čtvrtina se již nesla v exhibičním duchu našich zkušených hráčů. Několik kousků pro diváky v podobě krásných dunků předvedl Peter Sedmák, Pedja Stamenkovič zase rozdával luxusní přihrávky a asistence. V poločase jsme tak vedli již s výrazným rozdílem. Druhou půli už odehráli zejména naši mladí a v těžších zápasech méně vytěžovaní hráči. Dobrou hrou pod košem se prezentoval Dominik Heinzl, Rosťa Jirák přinesl do zápasu svou energii. Větší minutáž dostal i po zranění vracející se Lukáš Kantůrek. A své první minuty a body za A tým mužů zapsal i Martin Bureš.

Konečný výsledek zápasu byl 71:122. Do utkání nenastoupili David Pekárek (zranění na ruce), Tomáš Mahler (nemoc), Petr Andres (zranění kolene).

Body: Sedmák 23b, Tresač 21b, Heinzl 18b, Jirák 14b, Bureš 13b, Stamenkovič 11b, Lošonský 8b, Peterka a Kantůrek 7b Příští kolo Českého poháru odehrajeme ve stejné pražské hale – tentokrát s týmem Sokol Vyšehrad, v úterý 3.12. od 19h.