Dnes proti Egoé Basket Brno v Třebši

 

11. kolo KNBL pokračuje v rychlém tempu k reprezentační přestávce (pozor, my máme na programu i v přestávce zápas s Děčínem – v sobotu doma). Nás dnes čeká domácí zápas s předposledním celkem tabulky s Egoé Basket Brno - od 18:00. Začíná tím zároveň basketbalová zima v Hradci Králové, kdy se do konce roku představíme v Třebši pětkrát – Brno, Děčín, Pardubice, Opava, Kolín a venku budeme hrát pouze na hřišti USK Praha.
S Brnem jsme hráli a prohráli naši první baráž v květnu 2015, kdy se hrál jenom jeden zápas a to jsme ještě museli hrát na jejich půdě. Daleko lepší vzpomínky na extraligové Brno máme z Českého poháru, kdy jsme je v následující sezoně 17. listopadu 2015 porazili doma 79:72. S Brnem jsme se potkali i letos v přípravě na extraligu, kdy jsme na memoriálu Karla Vilíma ve Zlíně prohráli 64:75.

Náš dnešní soupeř je tedy na jedenáctém místě v tabulce s bilancí třech výher, kdy vyhrál v Prostějově s BK Olomoucko a doma porazil NH Ostravu a BK Armex Děčín.

Chris Chougaz, nový kouč týmu z Brna pro webové stránky našeho soupeře uvedl: „Během mého prvního týdne v Brně hrajeme už druhý zápas a já nás chci vidět hrát lépe a lépe každé utkání. Hrajeme venku proti týmu, který chce vybojovat své první vítězství. To stejné potřebujeme po několika prohrách i my, takže to bude těžký zápas.“

Lubomír Peterka (trenér Královských sokolů): "Pavol Lošonský se ukazuje po prvním týdnu dobře a navíc jsme konečně všichni zdravý. Nic se nemění – každý zápas chceme vyhrát. Chtěl bych, aby přišlo hodně lidí, snad náš bojovný výkon s Olomouckem byl pro ně tou správnou pozvánkou, a to i navzdory prohře."