Dnes nastoupí Hradec proti Hradci!

3. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

GBA Fio banka Jindřichův Hradec vs. Královští sokoli
sobota 25. 9. 2021 od 18h

Live statistiky utkání   Přímý přenos TVCOM


Královští sokoli vyjedou již na třetí zápas za týden. Tentokrát na palubovku staronového týmu v KNBL – Jindřichova Hradce. Toto utkání může mít speciální příchuť, protože právě Královští sokoli tento tým před třemi lety vyřadili z extraligy. Jindřichův Hradec hraje poprvé doma. Dá se tak očekávat natěšené hlediště i velká chuť hráčů poprvé po návratu do KNBL vyhrát.

Tým z Jindřichova Hradce nezačal sezónu dobře. V obou dosavadních utkáních prohrál, navíc si pokaždé odnášel minimálně 100 nadělených bodů (s Brnem a Olomouckem). Na domácí palubovce jistě budou chtít předvést lepší výkon. Jihočeský tým je plný mladých hráčů, které vede americký trenér Gilbert Abraham. V úvodních kolech se zatím nejlépe prezentuje americké křídlo Torin Damon Dorn (průměrně 26,5 bodů na zápas), z Čechů pak Filip Novotný (13 bodů na zápas) a Lukáš Stegbauer (10,5 bodů na zápas). Jindřichův Hradec hraje rychlý basketbal, ovšem zatím velmi hoří v obraně, zejména podkošového prostoru.

Královští sokoli mají bilanci jednu výhru venku (se Slunetou Ústí nad Labem) a jednu prohru doma (s USK Praha). Z domácí prohry, která stála Sokoly hodně sil, se musí velmi rychle oklepat. A nastavit hlavu na další potenciální výhru venku. Z hráčů se bodově zatím nejlépe daří Pešakovićovi (průměrně 19 bodů na zápas) a Pavlovićovi (14 bodů a 9,5 doskoků), z českých hráčů pak Peterkovi (12,5 bodů a 3,5 úspěšných trojek na zápas). Královští sokoli budou muset proti jihočeskému týmu vyztužit svou obranu, která měla v utkání s USK Praha značné mezery. Naopak využít by měli trojkový potenciál svých hráčů (za dvě utkání se již našlo 7 hráčů s úspěšnými trojkovými pokusy).

Komentář k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): “Po USK Praha nás čeká další mladý a běhavý tým. Máme zkušenější družstvo, které by mělo diktovat tempo zápasu. Musíme se poučit ze svých chyb v obraně, kterých bylo v minulém utkání příliš mnoho. Očekáváme v Jindřichově Hradci bouřlivou atmosféru, která oslaví návrat extraligového basketbalu na jih Čech. Nicméně si chceme odvézt další venkovní vítězství.“

Fanděte u přímého přenosu na TVCOM!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková