Derby je tady... Přijďte fandit!

V sobotu 15.12 v 18:00 odehrajeme východočeské derby s BK JIP Pardubice doma, ve Sportovní hale v Třebši. Předchozí zápas jsme se soupeřem padli 114:93. Byl to však třetí zápas v sezóně a my se teprve oťukávali. Navíc jdou naši borci namotivovaní z předchozího zápasu, který těsně prohráli pouze o 1 bod.

BK JIP Pardubice okupují 3. místo v tabulce s bilancí 8 výher, 4 prohry. Převážně se opírají o výkony amerických posil Dwaynea Benjemina, Donovana Jacksona a Richarda Williamse. Prvně zminovaný, lídr týmu, dosahuje 15,9 bodů a 7,1 doskoků na zápas. Kingspan Královští sokoli jsou aktuálně na 12. místě s bilancí 1 výhra, 12 proher. V posledních zápasech jsme se zřetelně zlepšili v obraně a na doskoku, a to zejména příchodem Pavola Lošonského, ale musí se přidat i další hráči. Do zápasu nenastoupí stále zraněný Dušan Pandula a tak budou muset zabrat i ti, kteří toho zatím tolik neodehráli.  

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: “Pardubice jsou tradiční tým KNBL, který se tuto sezónu jeví jako favorit na pokoření Nymburka. Mají velmi dobrou obranu a kvalitně hraný útok. Zápas bude těžkou zkouškou, já však věřím, že předvedeme kvalitní výkon. Zápas od zápasu jdeme nahoru.”

Komentář Bryce Candy: “První zápas s Pardubicemi měl svá specifika: byl to pouze 3. zápas v sezóně a ještě jsme se moc neznali, nebyli jsme sehraní, navíc tam byla velmi bouřlivá atmosféra. Teď to však bude jinak – hrajeme doma, půlku základní části máme za sebou a já věřím, že můžeme před domácím publikem předvést bojovný výkon!”