Další zkušenost před začátkem KNBL

Přípravné utkání před zahájením sezóny sehráli hráči Královských sokolů se soupeřem z nejlepších. ČEZ basketbal Nymburk byl pořadatelem utkání a i když bez reprezentantů, kteří se připravují na čtvrteční kvalifikační duel s Ruskem, jde o velmi silného soupeře.

Královští sokoli začali velmi dobře, Petr Andres úspěšnou trojkou a vedení nadále navyšovali. Ve třetí minutě stav 2:10. Pak se ke slovu dostali domácí, ale dvěma trojkami Marka Rikala a jednou Petera Sedmáka si sokoli opět pojistili vedení a výhru v první části poměrem 17:21. Do osmé minuty druhé čtvrtiny byli Královští sokoli ve vedení. Nymburský AJ English srovnal na 31:31 a dodatkovým trestným hodem poslal domácí poprvé do vedení v utkání. Marko Rikalo další trojkou dokázal ještě jednou překlopit vedení na stranu Sokolů, přesto závěr poločasu vyšel lépe domácím. Poločasové vítězství 39:35 slavil Nymburk.

Po změně stran se bohužel opakovala situace ze všech předchozích střetnutí. První tříminutovku ovládli domácí 7:2, rozdíl ve skóre se rázem přiblížil desetibodové hranici. Na konci třetího dějství narostl rozdíl na 13 bodů. V poslední čtvrtině přidali nymburští k rozdílu ještě dalších 5 a konečný výsledek 82:64.

Na první pohled je to výsledek s nejlepším týmem nejvyšší české soutěže posledního desetiletí přijatelný, ale… Nymburské jsme přestříleli z trojkové vzdálenosti 7:9, vyrovnali jsme se i na poli doskočených míčů 47:42. Překonali Nymburk ve střelbě trestných hodů 50% : 77,3%, mírně zaostali ve střelbě za dva body, ale hrubě propadli v počtu ztracených míčů. Zatímco domácí „odevzdali 14 míčů, náš celek 24. Ztráty pramenily ze zbytečných chyb a nutno asi podotknout, že často i ze špatných návyků. Hráč, který dostane míč, udělá jednu panenku driblingu a poté přemýšlí co dál, se zbaví téměř všech možností další akce a je velmi snadnou kořistí při zdvojení protihráči. Našim hráčům chvílemi také chyběla razance a důraz v jednotlivých činnostech. Z celkového projevu je ale pozitivní, že postupně eliminují rozdíly mezi 1. ligou a nejvyšší soutěží.

Sestava a body: Marko Rikalo 17 (4x za 3b), Ondřej Peterka 12 (3x za 3b), Peter Sedmák 10 (1x za 3b), Jan Jiříček a Martin Kolář po 6 bodech, Dušan Pandula 5, Petr Andres 5 (1x za 3b), Jan Mráz 2, Dominik Štěpán 1 a Tomáš Mahler bez bodového zápisu.
Před začátkem soutěže ještě odehrají přátelské utkání s Geosanem Kolín na jeho palubovce (pátek 14.9.2018) a poté turnaj v Žilině. Tam by měla již měla nastoupit poslední posila, americké křídlo, Bryce Canda.
  Autor: Pavel Rozsypal