Další nová česká jména pro nadcházející sezónu

Královskými sokoly pro nadcházející sezónu se stala hned pětice mladých talentovaných hráčů, která má k sobě velmi blízko. Všech pět totiž spojuje působení v Pardubicích v mladežnických kategoriích.

Tomáš Dvořák

Prvním novým jménem na soupisce pro příští sezónu je Tomáš Dvořák, který k nám přichází na pozici rozehrávače.

“Tomáš u nás byl na zkoušce a velmi se nám líbil jeho herní projev. Máme v plánu ho postupně zapracovat do systému a dát mu tak herní prostor v nejvyšší české soutěži. Do pár let by se mohl stát základním kamenem našeho nového týmu.” Peter Sedmák

Michal Svojanovský

Další posilou Královských sokolů se stává jednadvacetiletý Michal Svojanovský který přichází na mimořádný start z BK KVIS Pardubice. Michal, který již v Hradci hostoval v mládežnické kategorii a prostředí třebešské haly je mu tedy dobře známé, je členem reprezentace 3x3 U21, která během letošního léta sbírá úspěchy na turnajích Nations League. V týmu nahrazuje Lukáše Kantůrka, který se po třech letech rozhodl změnit dres a v příští sezóně bude působit v Itálii

“Jsem rád, že se kluby dohodly na spolupráci a vyšlo vše tak, jak jsem si přál. Moc se těším na nové spoluhráče a výzvy, které nás společně čekají, pro mě poprvé v kariéře v jiném dresu na nejvyšší úrovni.”

Vladimír Vondra

Do zahájené přípravy na novou sezónu 2022 / 23 se od pondělí aktivně zapojil na pozici power forward i hradecký odchovanec Larry Vondra, jenž v minulých letech působil v USK Praha Extraliga U17, BK Pardubice extraliga U19 a poslední sezonu v americké NJCAA, v týmu Northwest college Wyoming.

Je to mladý hráč, který chce na sobě pracovat, stále se zlepšuje a i když se jedná o jeho debut lize NBL, má už za sebou zkušenosti z první ligy můžu BK Pardubice a druhé ligy můžu BK Vysoká nad Labem ještě před uzavřením soutěže z důvodu covidové pandemie. Další zkušenosti nasbíral i v mládežnické reprezentaci pod vedením Luboše Bartoně nebo Petra Tremla, po boku už námi v červnu avizované posily Filipa Kábrta. I s dalšími mladými pardubickými hráči je dlouhodobě sehraný, proto dobře zapadá do naší nové koncepce klubu dávat šanci mladým hráčům. Věříme, že svým odhodláním pokračovat v rozvoji své basketbalové kariéry návratem do rodného města, bude příkladem pro nové nadšence hry pod bezednými koši.

“Jsem velice rád, že se můžu vráti do města, kde jsem vyrůstal nejenom basketbalově a také že můžu hrát nejvyšší soutěž zde, stejně jako můj táta kdysi. Opravdu si vážím příležitosti, která se mi naskytla, nastartovat zde svou basketbalovou kariéru a pevně věřím, že týmu budu velkým přínosem jak na hřišti tak i mimo něj.”

Tadeáš Vlček

Své působení si v našem týmu prodlouží také Tadeáš Vlček, který k nám přišel již v průběhu minulé sezóny a posbíral pár cenných minut na hřišti, které by rád zužitkoval v té následující.

"Královské sokoly vnímám jako tým, který mi dokáže hráčsky pomoct. Věřím, že do týmu přinesu energii na hřiště i mimo něj a dosáhneme společně v budoucích sezónách hodně úspěchů. Těším se na své plné působení v Hradci Králové."

Vojtěch Kalný

Další posilou Královských sokolů pro sezonu 2022/23 se stává Vojtěch Kalný, který přichází na hostování z Pardubic, kde dosud působil po odchodu z Hradce Králové.

“Vojtěch k nám přichází na pozici 5 (pivota). Nabídneme mu větší minutovou zátěž, kde bude moci zúročit své zkušenosti z mládežnického programu. Těšíme se na spolupráci s dalším mladým talentovaným hráčem," řekl Peter Sedmák, sportovní manažer Hradce Králové.