Další mladá posila! Z GBA k nám přestupuje David Pekárek

Začátek sezóny se velmi rychle blíží a je nejvyšší potřeba dotáhnout soupisku do konce. Na pozici vyššího křídla vedení týmu v minulých dnech podepsalo smlouvu s 23-letým Davidem Pekárkem, který strávil 4 roky na prvodivizní univerzitě Fordham a minulou sezonu odehrál 1. ligu za GBA. V sezóně střílel průměrně 16,6 bodů na zápas a 9,4 doskoku. Většina hradeckých fanoušků si Davida bude pamatovat z baráže o KNBL, kde nám zatápěl v rychlém protiútoku a na doskoku. Abyste Davida lépe poznali, udělali jsme s ním krátky rozhovor.

Minulou sezonu jsi nastupoval za GBA Europe, kde se vám podařilo probojovat do baráže o KNBL. Tam jste padli právě s týmem Královských sokolů. V zápase proti nám jsi zaznamenal double-double s 16 body a 11 doskoky. Jak se ti proti tvým budoucím spoluhráčům hrálo?

Byl to dobrý zápas, ale v té době jsem ještě nevěděl, že budu v Hradci hrát, takže jsem nad tím takhle nepřemýšlel. Pedja nás tehdy zničil, takže jsem rád, že se teď potkáme v jednom týmu.

 

Strávil jsi 4 roky v NCAA na prvodivizní univerzitě Fordham Rams. Jaký byl přechod ze zámořského stylu basketbalu do české 1. ligy?

Přechod byl zajímavý. Na GBA se mi dostalo potřebného tréninku a herně jsem se adaptoval poměrně rychle ikdyž 1. liga je zase něco jiného než KNBL. Spíš jsem měl problém se přizpůsobit na jiný životní styl.

 

Jaké jsou tvoje osobní a týmové ambice v nadcházející sezóně?

Osobní cíle si asi nechám pro sebe. Co se týče týmu, tak tam je cílem play-off.

 

V minulých dnech jsi navštívil Hradec Králové. Jak se ti líbí město a co říkáš na zázemí Královských sokolů?

Město vypadá hezky a těším se až si ho trochu projdu. Pocházím z Olomouce, což je rozlohou i historickým centrem dost podobné Hradci. Zázemí je ideální, takže už se nemůžu dočkat až začneme!

Vojtěch Mráz