Čtvrtfinále play off začíná!

čtvrtfinále Kooperativa NBL, 1. kolo

BK Opava : Královští sokoli

úterý 27. 4. 2021 ve 20.00

Sledujte přímý přenos na tvcom.cz!

Královští sokoli slaví velký úspěch historicky prvního postupu do play off Kooperativa NBL. Teď je ovšem čeká nelehké čtvrtfinále. Sice se díky 7. místu vyhnuli Nymburku. Ale porazit opavský tým nebude o mnoho jednodušší. Královští sokoli BK Opava ještě nikdy neporazili. V letošní sezóně společně hráli pouze dvakrát. Nejprve sokoli prohráli doma 69:101, po té v Opavě 80:61. Z toho je zřejmé, že to budou mít Královští sokoli velmi těžké. Nicméně v této sezóně ukazují, že nic není nemožné. V důležitých utkáních se dokáží vybičovat k velkým výkonům. Budou chtít být Opavě rovnocenným soupeřem.

BK Opava skončila na 2. místě dlouhodobé části Kooperativa NBL. Celkově zvládla 22 výher a pouze 10 proher. V závěru nadstavby bojovala o umístění s Kolínem, ale svůj post druhého týmu uhájila. Jasným lídrem týmu je top skórer ligy Jakub Šiřina (průměrně 19,7 bodu a 8,2 asistence na utkání) a pod košem ho jistí Martin Gniadek (14,4 bodů na utkání). Navíc Opava posílila o Petra Bohačíka, který vyztužil pozice pod košem a o Radovana Kouřila, který dobře pracuje na rozehře.

Královští sokoli výborně zvládli závěr nadstavby a předkolo play off. Nejprve z celkového 7. místa vystrnadili Ústí. Následně si poradili s nahecovaným Děčínem v předkole. Do play off tak jdou nabuzeni vítězstvími. Zároveň ale může zapracovat únava. Tým jako jeden z mála během nadstavby neposílil. Stále tak hraje v úzké rotaci – a to může být při náročném programu znát. Královští sokoli budou spoléhat na své srbské duo Stamenkovič - Barač. Pod košem budou hrozit Sedmák s Lošonským. A z tříbodového oblouku nebezpeční Halada s Peterkou. Pro výhru nad Opavou je ale nutný týmový výkon. Se svými skvělými individuálními výkony se musí přidat i lavička. Klíčové bude také ubránění Jakuba Šiřiny.

Komentář Lukáše Rovenského: „Proti Opavě to bude hodně těžké utkání. Opava hraje jednoduchý basketbal, založený především na dobré úspěšnosti za tři body. Klíčovým hráčem je Jakub Šiřina, který s přehledem diriguje hru a dokáže vytvořit volné pozice pro své spoluhráče. Když se nám povede uhlídat Jakuba Šiřinu a nedovolíme Opavě volné střely za tři body, tak věřím, že budeme konkurence schopni.“

Sokol letí bojovat!