COVID-19 zasáhl i Královské sokoly – celý tým jde do karantény

Královští sokoli byli poslední tým v lize, který odolával nákaze. Zhoršující se situace v kraji, ale i v celé ČR však zasáhla i náš tým. Prozatím jsou pozitivní 2 hráči, kteří byli ihned po objevení příznaků ponecháni doma a otestováni s pozitivním výsledkem.

Následně celý tým (včetně členů realizačního týmu), dle pokynů KHS nastoupil do karantény. V sobotu budou všichni testováni PCR testy. Nikdo další příznaky zatím nemá, doufáme tak v negativitu zbytku hráčů.

I tak je uložena karanténa celého týmu do 4. 3. Minimálně první dvě utkání nadstavby A2 (27. 2. s Olomouckem a 3. 3. s Děčínem) tak budou přeložena na jiný termín. Dále se uvidí podle výsledků zítřejších testů.

Trenér Lubomír Peterka k situaci v týmu: „Doufali jsme, že si projdeme sezónou bez Covidu. Bohužel nákaza přišla, tak se musíme přizpůsobit. Zdraví hráčů je na prvním místě. Karanténa se výkonnostně podepíše i na hráčích, kteří zůstanou negativní. Návrat k zápasům tak nebude jednoduchý. Ale prošly si tím i jiné kluby, zvládneme to i my. Hlavně, když všichni zůstanou zdravotně v pořádku.“

Sokol neletí... je pozitivní.